Isabel Marant vzpomíná v podzimní kolekci na své dospívání

Isabel Marant vzpomíná v podzimní kolekci na své dospívání

Isabel Marant si připomíná dobu, kdy se musela plížit z domu do večerních klubů a kolekce je znázorněním outfitů, které by tenkrát oblékla. Takže 80. léta jsou zpět. 

Už je to několik měsíců, ale zvýšené bezpečnostní kontroly na pařížských Fashion Weecích připomínají, že Paříž se ještě úplně nevzpamatovala. A neuvolnila. Tuto roli ale převzala kolekce Isabel Marant, která byla odlehčená, a party nádech v ní byl jednoznačně čitelný. Návrhářka se k modelům vyjádřila se slovy, že při návrzích vzpomínala na svůj dospívající život, kdy se musela plížit z domu, aby se večer podívala do klubů a modely, které v rámci přehlídky Podzim/Zima 2016-2017 prezentovala, jsou připodobněním těch, jež doopravdy oblékala. 

Čeho jsme si všimli, a byli jsme z toho nadšeni, jsou vrstvené modely. Široké pletení límce, tradičně kostkované oversized kabáty a překládané mini sukně tvořily perfektní celek. Úplně od věci nebyly ani kalhotové kostýmky s koženkovým páskem a rolákem, protože přesně symbolizují módu, kterou emancipované ženy ve Francii milují. Isabel Marant celkově našla ve své podzimní kolekci tu správnou míru a vše, co ukázala, bylo vyrovnané. Vzory, sukně, šaty, vrchní díly i doplňky. Ničeho nebylo málo, ani příliš. Snad jediné, čeho by mohlo být v Paříži příště méně, je strach...

vogue.com/fashion-shows

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram