Italský módní dům Versace se po osmileté přestávce vrátil na pařížskou Haute Couture Runway!

Italský módní dům Versace se po osmileté přestávce vrátil na pařížskou Haute Couture Runway!

Značka Versace se po osmileté přestávce vrací mezi Haute Couture značky

Mezi vyvolené, kam se opět po osmi letech zařadila i značka Versace, patří jen hrstka francouzských módních domů: Chanel, Christian Dior, Givenchy nebo Gultier, k nimž se přidali Italové: Valentino, Armani nebo libanonský Elie Saab a Rabih Kayrouz.

Přehlídka Couture kolekce pro jaro 2012, kterou značka Versace a Donatella Versace předvedla, byla někde na půli cesty mezi komplikovanými a stylizovanými přehlídkami, jaké vídáme u Dior nebo Chanel, a mezi statickými prezentacemi, jaké obvykle předvede Givenchy. Podívaná to ale byla lákavá, a nejen pro běžné módychtivé diváky. Přišly se podívat i hvězdy, jakými jsou například Diane Kruger nebo Cameron Diaz. Show zahájila Karlie Kloss v šatech nude barvy. Ve stejné pleťovo-béžové se neslo i dalších několik modelů. Nejde o obyčejnou nude barvu, ale o kovově třpytivý materiál v bronzovém odstínu, který ozvláštňuje krajka, ale i další 3D efekty aplikované na úzké siluety střihů. Vypasované střihy jsou pro Donatellu Versace typické. Ví, že právě v nich vynikne ženská postava nejlépe, i když pak dochází k tomu, že 90 % žen se do jejích modelů prostě nevleze. Tak to prý dopadlo i u Versace kolekce, kterou na podzim Donatella Versace připravila pro H&M. Později v průběhu přehlídky kovově lesklá nude barva prochází do žluté, zlaté, oranžové a jasně zelené. Kovově zlaté odstíny tak prozářily také neonové barvy, jejichž popularita po loňské sezóně zdaleka ještě neskončila. Mezi couture střihy se Versace se objevili i retro prvky.

Nejvýraznější vidíte na modelu zkombinovaném s retro dámskými kalhotkami ve stylu 50. let. Letos už snad konečně dostaneme odvahu a v kraťasech podobného stylu si také vyrazíme. Pomalu tři roky se nás na ně módní návrháři snaží ukecat a popravdě, ještě jsem v podobném modelu na ulici nikoho nepotkala. Donatella Versace si dala záležet, aby skutečně vynikly především modely oblečení. Kolekce je úplně prosta šperků a i účesy modelek jsou jednoduché. Všechny měly vlasy vypnuté to koňského ohonu, který nebyl dokonce ani rozverně rozcuchaný. Naopak, byl stroze a přísně střižen do roviny a dokonale vyhlazený. Celou Vercase Couture Spring 2012 kolekci doplňují lodičky nebo nadkolenní kozačky. Na lodičkách vyniká velký dekorativní jazyk. Ten se objevuje jako jakýsi chránič i na kozačkách, ale jelikož je umístěn až nad kolenem, připomíná spíše právě už zmíněný chránič, nebo kousek brnění, než jazyk, jak je tomu u lodiček. Celá kolekce, ve které dominují bronzové odstíny, je jako polibek slunce. Donatella dokázala svůj smysl pro barevnou citlivost. Nepokazilo to ani výraznou rtěnkou. Rtěnka je neviditelná, v odstínu barvy pleti modelek a jediné, co zvýrazňuje jejich obličeje, je kouřové líčení očí.

 

Zdroj obrázků: Style.com, Nowfashion.com, internet, Google.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram