Jak na výběr slunečních brýlí a které jsou ty pravé na jaro a léto 2024

Jak na výběr slunečních brýlí a které jsou ty pravé na jaro a léto 2024

Dokonalý look spočívá ve volbě správných módních doplňků. Během léta jsou to právě sluneční brýle, které v ulicích města dominují každému outfitu. Efektně doplní a podtrhnou jak minimalistický styl, tak klasický formálnější styling. Vybrali jsme pět tipů slunečních brýlí, které byste neměli v aktuální sezóně přehlédnout.

Od populárních modelů Ray-Ban, přes okázalé Versace, až po extravagantní bezobrubové Ralph Lauren, to jsou trendy slunečních brýlí, které letos překračují hranice každodennosti, vyzývají k hravosti a odráží fashion trendy jako mob wife, techwear nebo Y2K. Prohlédněte si, jaké brýle můžete pořídit v prodejnách butikových optik s kolekcemi světoznámých značek, které si oblíbí každý milovník nejen luxusní módy.

Vše, na co se zaměřit při výběru slunečních brýlí

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru slunečních brýlí je úroveň UV ochrany, kterou poskytují. Ujistěte se, že brýle blokují alespoň 99 % UVA a UVB záření, což vám zajistí dostatečnou ochranu očí. Nezbytné je zaměřit se i na tvary rámů slunečních brýlí. Každému tvaru obličeji totiž sednou jiné. Například, kulatému obličeji budou lépe sedět hranaté brýle a naopak. Ke zvážení jsou i sluneční brýle s dioptrickými čočkami, které nabízejí nejen ochranu před sluncem, ale také korekci zraku, což může být ideální volbou pro mnoho lidí. Tato praktická alternativa umožňuje užívat si aktivní životní styl bez kompromisů, což ocení zejména sportovci. A v neposlední řadě doporučujeme nákup brýlí u oficiálních distributorů, kteří nabízí brýle prémiové kvality. S výběrem brýlí, na míru vašim potřebám, vám pomůže proškolený personál.

Teď už ale teorii stranou a pojďme si říct, které trendy sluneční brýle ovládnou jaro a léto 2024. 

Speed glasses

Techwear sluneční brýle v posledních dvou sezonách nekompromisně ovládly přehlídková mola a následně ulice velkoměst. Stylu dominují utilitární designy a funkční výkonné materiály. V kombinaci se street-stylem a oversized kousky vytváří sebejistý fashion-statement, který nezůstane bez povšimnutí. Brýle v tomto stylu lze ale jednoduše kombinovat například i s dvouřadým sakem a vysokými lodičkami.

brýle Emporio Armani 4.599 Kč 

Luxus a okázalost filmové mafie

TikTok ukončil nadvládu #cleangirl a nastartoval éru mafiánských manželek - tedy mob wives. Ta mění decentní outfity v tlumených tónech za leopardí potisky, okázalé kožichy a maximalistické sluneční brýle s tmavými skly. Tónované čočky, jako z devadesátých let, zvýrazní oči a v kombinaci se zlatými detaily ve stylu trendu mob wife padnou skvěle k oufitům v jedné škále odstínu barev. Lze je kombinovat s důmyslnými šperky, například zlatým chokerem.

brýle Dolce & Gabbana 12.099 Kč

Futurismus je chick

Čistý design, pohrávající si s nadrozměrným měřítkem působí vyzývavě a sebevědomě. Díky absenci rámů a jemnému nosníku sednou brýle ve stylu 00´s skvěle jako unikátní high fashion doplněk k výjimečným příležitostem. Svým nositelům nabízí komfortní styl a určitou vzdušnost při nošení.

brýle Ralph Lauren 13.699 Kč 

Odvážná elegance

Vesmírnou a sci-fi tématikou inspirované brýle úzkého designu se jako trend vrací opakovaně. Letos jsou navíc dostupné v kombinaci se stylem quiet-luxury, který představuje posun od výstředních kousků k sofistikované, ale přesto okázalé eleganci neobvyklých tvarů. Tvarově originální skla a obruby zvýrazňují ostřejší linie obličeje a podtrhují lícní kosti, zatímco zaoblenější obroučky se hodí pro ženy s jemnějšími rysy.

Brýle Ray-Ban 3.599 Kč

In black in the new millennium

Přichází nová dimenze módy založená především na kvalitě materiálů a designu. Hybridní pilotky snoubí prvky klasického tvaru slunečních brýlí s moderním chick designem. Vyznačují se malými oválnými nebo jemnými obdélníkovými obroučkami a evokují nostalgickou jednoduchost. Kombinace černých skel s černými obroučkami je elegantní a dodává outfitu tajuplný nádech.

brýle Oliver Peoples 9.699 Kč

Tip na závěr:

Trend mob wife odkazuje na stylizaci do výrazného mafiánského looku a nekompromisně ovlivnil také design dioptrických brýlí. Výrazného stylu se tak nemusíte bát po celý rok. Maximalistické a výrazné brýle značky Dolce & Gabbana jsou zcela nepřehlednutelné: objemné nožičky evokují suverénnost, profesionalitu a skvěle doplní každý elegantní pracovní outfit.

brýle Dolce & Gabbana 6.599 Kč (všechny brýle jsou k dostání například u opticlab.cz)

Už máte jasno, v jakých slunečních brýlích se na svět budete dívat vy? Zkuste vystoupit ze své komfortní zóny a přidejte do své sbírky nové důmyslné brýle, díky kterým se za vámi každý ohlédne.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram