Jak nalíčit rty, aby byl Váš úsměv okouzlující

Jak nalíčit rty, aby byl Váš úsměv okouzlující

Nic nedokáže dokončit Váš outfit tak dokonale, jako úhledně nalíčené rty.    

Nic nedokáže dokončit Váš outfit tak dokonale, jako úhledně nalíčené rty.
Správně vybraná rtěnka spojí Váš účes, Váš make-up a Váš oděv do harmonického celku a při tom krásně vyzdvihne Vaši tvář

Ovšem stejně tak dobře, jak může rtěnka Váš vzhled vylepšit, ho může dobře i zničit. Počínaje špatně vybranou barvou nebo odstínem rtěnky, konče rtěnkou rozmazanou, ne-li ještě obtisknutou na zubech. Chcete se vyvarovat těchto chyb? Přečtěte si tyto jednoduché tipy pro okouzlující rty.

 

Nejprve je důležité si vybrat barvu a odstín, který odpovídá tónu Vaší pleti, barvě Vašich vlasů i oblečení. Tzv. 'Nahé neboli Nude' tóny se do módy stále vracejí, ale věřte mi, že výběr barvy, která je stejná jako barva Vaší pleti, není úplně pokaždé dobrý nápad.

Máte-li světlou pleť, vybírejte si rtěnky třeba oranžové. Ovocné barvy, které Vaši tvář rozzáří, ale zároveň nejsou tak nápadné

 Je-li barva Vaší pleti olivová, vybírejte si rtěnky teplých barev s nízkým jasem a vysokým obsahem barevných pigmentů.

  

 

Dámy s opálenou a zlatavou pletí se poohlédnou po barvách Nude nebo naopak po barvách sytých a výrazných.

 

Máte-li pleť tmavší nebo hnědou, budou Vám nejvíce slušet barvy všech červených bobulí, jako jsou např. maliny, jahody nebo rybíz. Na běžné denní nošení si můžete dopřát i z palety nahých barev.

    

Červená rtěnka sluší každé z nás, ale vždy si dávejte dobrý pozor při výběru toho správného odstínu. V první řadě je třeba zohlednit odstín Vašich zoubků. Některé odstíny Vám zuby opticky vybělí a některé mají efekt úplně opačný a to Vám k okouzlujícímu úsměvu opravdu nepomůže.

  

Malujte Vaše rty jako umělecké dílo a dodržujte linie. Rtěnka by měla vypadat elegantně a úhledně. Pomocí tenkého štětce na nanášení a použitím správné konturovací tužky, dosáhnete dokonalých rtů. Za každou cenu se vyvarujte konturovacím tužkám, které mají tmavší barvu než má Vaše rtěnka. Nejsme v roce 1994. Pokud nemůžete najít úplně shodný odstín tužky, kupte ji o kousek světlejší. Vytvoří Vám efekt plnějších rtů.

Po nanesení osušte přebytečné množství rtěnky ubrouskem a vyvarujte se i přes všechna pokušení používání lesku. Obzvlášť v zimě, a pokud fouká vítr se lesku vyhýbejte. Když pominu pocit, že Vám rty tečou a že to tak vlastně ve skutečnosti i vypadá, neznám nic horšího, než lepivé a barvící vlasy všude po obličeji. V těchto obdobích udržujte Vaše rty matné a chráněné.

  

Zdoj:google.com, covermedia.com
Autor: Adéla Dahér

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram