Jak přežít dorůstání vlasů?

Jak přežít dorůstání vlasů?

Krátké vlasy vás omrzely a v hlavě si pohráváte s myšlenkou dlouhé bohaté hřívy? Proč ne. Ale jak si s vlasy poradit, než dorostou?!

Většinou to není nic příjemného. V duchu už se těšíte, až se zbavíte ofiny nebo se nemůžete dočkat, až z krátkého mikáda budete zase moci plést silné copy. Než nám ale vlasy dorostou, chvíli to trvá. Za rok vlasy průměrně poporostou zhruba o 15 centimetrů, což mnohdy na culík ani stačit nebude. Než se tedy zpět dočkáte dlouhých vlasů, můžete si počkat i několik let. Jak tu dobu strávit a jak si ji i užít?

1. Držte si střih

Měla byste mít jasnou představu, kam se vaše vlasy mají ubírat, a i během dorůstání dopřávat vlasům určitý tvar i sestřih. Nenechte je jen tak volně trčet do všech stran. Najděte si druh účesu, který vlasy zkrotí.

2. Pravidelně choďte na zastřihávání

Ne, rozhodně si nepomůžete tím, že vlasy tři roky nezastřihnete ani o centimetr. Naopak, alespoň jednou za půl roku byste měla salón navštívit a vlasy si nechat zastřihnout. Zbavíte se roztřepených konečků, které nejsou hezké, a hlavně ani zdravé. Vlasy tím povzbudíte a budou moci zase dobře růst.

3. Budujte silné vlasy

Nesejde na tom, jestli máte vlasy sotva po ramena nebo v polovině lopatek, vždy by mělo být prioritou mít vlasy zdravé, pevné a husté. Nejvíc tomu napomůžete, když budete dodržovat správnou životosprávu. Občasné použití masky, oleje a pravidelné pořádné vyšamponování tomu půjde naproti také.

4. Využijte textury vlasů

Pokud jsou vaše vlasy od přírody kudrnaté nebo alespoň vlnité, jste ve výhodě. Ať už budete v jakékoli dorůstající fázi, pokaždé bude mít váš účes objem. Hrajte to na texturu a vytěžte z ní maximum. Nemáte jí? Stačí správný přípravek na vlasy, kulma a trochu času (a cviku).

5. Vytěžte z různých délek maximum

Zatímco z vlasů do půl pasu jen těžko vytvoříte nejrůznější účesové kreace, s vlasy kratšími to je přímo nasnadě. Zkuste žehlení, natáčení nebo efekt mokrých vlasů. Vyřáděte se.

stylecaster.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram