Jak řešit nejenom následky stárnutí pleti, ale i jejich příčinu? Odpovědí je novinka od Eau Thermale Avène

Jak řešit nejenom následky stárnutí pleti, ale i jejich příčinu? Odpovědí je novinka od Eau Thermale Avène

Známe to všichni, s každým rokem nám v obličeji přibývají další a další vrásky. Některé nám lichotí, jiné nás přivádí „k šílenství“. Existují různá séra, krémy i kosmetické zákroky, které řeší již vzniklé vrásky. Značka Eau Thermale Avène se však se svou novinkou Hyaluron Activ B3 zaměřila na příčinu stárnutí pleti jako takové.

Proč se nám tvoří vrásky

Jako přirozený jev nestárneme jenom my, ale také buňky v naší pleti a v našich orgánech. Tomuto procesu se říká buněčná senescence, kdy se buňky plně vyčerpají a přestanou plnit svou funkci, tedy mimo jiné tvořit kolagen, kyselinu hyaluronovou a elastin. Nezůstává však jen u toho, tyto neaktivní buňky šíří stárnutí kolem sebe tím, že kontaminují okolní zdravé buňky, které také začnou předčasně stárnout. Tento proces stárnutí buněk ovlivňuje mnoho vnějších i vnitřních faktorů jako stres, kouření, sluneční záření i hormonální změny.

Jak proti jejich vzniku bojovat

Značka francouzských dermatologických laboratoří Eau Thermale Avène přinesla na trh novinku, která cílí na buněčnou senescenci díky své přesné koncentraci. Jde o 6 % niacinamidu, který chrání zdravé buňky před jejich předčasným stárnutím a prodlužuje tak jejich životnost až o 50 %. Velkým parťákem je této složce v nové řadě Hyaluron Activ B3 i nepostradatelná kyselina hyaluronová. Právě její úbytek je na pleti viditelný jako první, a to v podobě drobných linek a vrásek. Proto je v přípravcích nové řady ve dvou velikostech – vysoce molekulární pro povrchovou hydrataci pleti a nízkomolekulární pro stimulaci její přirozené tvorby a proti vráskám. Třešničkou na dortu jsou specifické látky u doplňkové péče.

Ovoce dlouhověkosti

Oční a noční krém obsahují inovativní ingredienci, která je nazývána ovocem dlouhověkosti a jde o výtažek z plodu Haritaki, které chrání kyselinu hyaluronovou v pleti, aby byla správně a dlouhodobě hydratovaná. Oční péče má navíc dextran sulfát proti otokům, kruhům a váčkům v očních partiích, noční krém zase motor buněčného mládí, zásobárnu vitaminu A ve formě retinalu. Nepleťme si retinal se známějším retinolem. Retinal je až 10x účinnější forma.

Všechny produkty jsou bez kontroverzních složek, vegan, šetrné k životnímu prostředí a obaly jsou 100 % recyklovatelné.

Krém pro obnovu buněk

Tento krém je prvním krokem a základní péčí. Lze dokoupit za zvýhodněnou cenu pouze samotnou náhradní náplň a šetřit tak současně životní prostředí, čemuž opravdu tleskáme. Používá se ráno a/nebo večer. Samostatně nebo po koncentrovaném séru. Má delikátní květinovou parfemaci, která zpříjemní používání. Obsahuje 92 % složek přírodního původu.

 

Koncentrované vyhlazující sérum

Vysoká koncentrace obou molekulárních velikostí kyseliny hyaluronové. Bez parfemace, vhodné i pro oční okolí. Okamžitě zpevňuje pleť. Stačí 2-3 kapky. 94 % složek séra je přírodního původu. Používá se ráno a/nebo večer, samostatně jako podklad pod make-up nebo následnou péči.

 

Oční krém s trojitým účinkem

Působí nejen proti vráskám, ale i kruhům a váčkům pod očima. Je bez parfemace, vhodný i na jemné vrásky v okolí úst. Obsahuje 93 % složek přírodního původu. Opět doporučujeme používat ráno a/nebo večer.

 

Multi-intenzivní noční krém

Doplňkovou péčí je Multi-intenzivní noční krém s retinaldehydem, který vyhlazuje pleť a stimuluje buněčnou obnovu během spánku. U velmi citlivé pleti doporučujeme nejprve vyzkoušet na malé části kůže. Ráno se probudíte se svěží a rozzářeno pletí. Obsahuje 97 % složek přírodního původu.

Všechny produkty jsou k dostání v partnerských lékárnách nebo online. Doporučené ceny jsou: krémy 999 Kč, oční krém a náplň 899 Kč a sérum 1.099 Kč. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram