Jak se k situaci na Ukrajině staví světové módní značky

Jak se k situaci na Ukrajině staví světové módní značky

Situace na Ukrajině se dotkla asi každého z nás a dále eskaluje, jak se k tomu staví módní svět? Někteří módní giganti prvně mlčeli, pak začali konat. Jak se známé módní domy postavily k situaci na Ukrajině a co poskytly na zlepšení situace?

zdroj: pexels/katiegodowski

V době, kdy se konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou stupňuje, tak i velké značky módního průmyslu se hlásí k míru a využívají svých platforem ke sdílení charitativních darů a užitečných zdrojů. Mnohé z nich také zastavují obchodování v Rusku. Je nutno podotknout, že některým trvalo pár dní, než jakkoliv zareagovali, např.: Gucci, Prada, Versace, Fendi nebo Miu Miu z milánského fashion weeku zůstal zticha a jediné, co jste za víkend mohli na jejich sociálních sítích spatřit, byla pouze móda.

„Ruští klienti tvoří zhruba dvě až tři procenta trhu s luxusním zbožím. Samozřejmě, že jsou značky nervózní z toho, aby je nenaštvaly. Navíc možná předpokládají, že tito zákazníci jsou antiputinovští. Ale tak, jako fotbalové ligy odmítají posílat své týmy hrát do Ruska, bylo by vhodné, aby stejný přístup zvolil i módní svět,“ napsal ukrajinský designér a kloboučník Ruslan Baginskiy a naznačil, že v dnešní době nelze být neutrální.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram