Jak se nosí retro látková gumička v roce 2018

Jak se nosí retro látková gumička v roce 2018

S oblíbeným módním návratem 80. let se překvapivě objevila i látková gumička.  

Modelky i celebrity nosí látkovou gumičku

Na sofistikovaných přehlídkách v New Yorku, které předurčují trendy další sezóny, se po mnoha leté pauze vynořil již dlouhodobě zapomenutý vlasový doplněk: látková nebo také hadrová gumička. Pár let se do popředí dostávaly vlasové čelenky, nenápadné gumičky, sponky nebo mašle, ale těm nyní odzvonilo. Zářným příkladem jsou zpěvačka Selena Gomez nebo modelka Bella Hadid, které se pyšní ozdobenými culíky alá poslední trend. 

  

Dnešní moderní pojetí

Před 30 lety se nosila látková gumička s naprosto jiným stylem než nyní. Mrkvové džíny a velké množství tvářenky, maximálně nalakované vlasy po trvalé a ozdobený culík nad čelem byly znakem přelomu let 80. a 90. V roce 2018 se jedná o jiný příběh. Moderní futuristické látky, kožešina, propracované materiály a luxusní barvy se na látkové gumičce hodí do škatulky vysoké módy stylu. Dnešní možnosti jsou v tvořivosti neomezené, a to platí i pro tak jednoduchý vlasový doplněk. Je třeba myslet na kvalitu látky, protože ta celý styl tvoří!

 

Luxusní doplněk

Dokonce luxusní elegantní značka jako Balenciaga představila ve své Resort kolekci kožené gumičky kolem culíků. Maximální pozornost je tím věnována vlasům. Nosí se gumičky, které ladí s oděvem, nebo dokonce s večerní róbou. Výrazný účinek tohoto trendu je tak zaručen. Nejpůsobivější způsob nošení je na uvolněném culíku ve střední poloze na hlavě. Neměl by být moc vysoko. Pro návrat do 90. let je možno gumičku nosit jen tak ledabyle na uvolněném culíku. Mladší generace zdobí své drdoly také látkovou gumičkou. Tento trend zkrátka proniká do všech sfér. Nabízí se gumičky třeba s šátkovým vzorem nebo mašlí na uvázání podle potřeby pro modernější vzhled. 

  

vogue.com, pinterest.com, coygirlfashion.blogspot.com  

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram