Jak se obléknout, abyste vypadala štíhlejší?

Jak se obléknout, abyste vypadala štíhlejší?

Štíhlejší postava je většinou snem každé ženy a častokrát i těch štíhlých. Jak ji podpořit pomocí triků s oblečením?

1. Spodní prádlo jako základ

Správná velikost podprsenky, kalhotek a případně stahovacího kombiné vyčaruje mnohem lepší postavu. Vyhněte se rýsování švů kalhotek pod upnutými džíny a příliš malému obvodu podprsenky, který zapříčiní nevzhledné přeřezávání kůže. 

2. Nošení správné velikosti oblečení

Ženy, které mají malá prsa, tíhnou k tomu, kupovat si větší podprsenky se silnými vycpávkami, a ty, které trápí příliš široké boky, se je snaží pomyslně zmenčit obepnutými džíny. Základem úspěchu je kupovat si tu nejlépe padnoucí velikost, která je k sehnání. U džínů mějte na vědomí, že by se vám neměly moc vyhrnovat a hlavně zařezávat do boků. A to se stane i hubeným, takže pozor na to!

3. Vyhněte se oversized střihům

Pokud máte povislé bříško nebo celkově nezpevněný trup, oversize svetr není vhodnou volbou. Raději zkuste svou postavu definovat pomocí obepnutého topu, který pomůže na první pohled tělo zpevnit a přes něj oblékněte sako nebo kardigan. 

4. Zdůrazněte přednost

Snažte se zakrývat místa, která na své postavě nemusíte, a ukazovat ty, na něž jste pyšná. Pokud se zrovna nechlubíte šířkou svých boků, noste tmavé spodky nebo áčkové sukně! Zdůraznit můžete třeba linii pasu nebo štíhlé nohy. Jednoduché pravidlo hlásá, že to, co je moc velké, si žádá tmavou barvu. 

5. Vysoké podpatky, rozšířené džíny, visací náušnice 

Drobnosti, které ovšem fungují. Vůbec pokud jich využijete všech najednou. Nebojte se poohlédnout se po džínech, které nejsou úplně slim, ale spíše lehce rozšířené od poloviny lýtek dolů, prodlouží opticky nohy stejně jako vysoké podpatky. Optický efekt hubenějšího krku a protáhlejší postavy dodají také visací náušnice. 

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram