Jak se starat o džínové věci, aby vydržely?

Jak se starat o džínové věci, aby vydržely?

Poradíme vám pár triků, které následují všichni ti, kterým jejich džínové kousky zůstávají stále stejně perfektní jako z obchodu. 

Dobré džíny mohou znamenat poměrně vysokou čásku, kterou za ně zaplatíte. Někdo má doma takové, které přesáhly 5000 Kč, pro jiného je i tisícovka moc. Nezáleží na tom, kolik za ně dáme. Nejdůležitější je, jak se o ně dokážeme postarat! 

1) Neprat
Klasické džíny bez šusování nebo proděravělých míst by se měly nejdříve nosit několik měsíců
a až pak poprvé vyprat. Proč? Džíny se jako nové formují na vaše tělo a pokud je hned vyperete, tak skvěle už vám jednoduše nesednou. 

2) Co když džíny načichnou
Běžně se stává, že po návratu z večírku či restaurace jsou džíny cítit nejrůznějšími pachy, nejčastěji samozřejmě cigaretami. Co s tím? Pověste je do koupelny než se jdete sprchovat. Horká pára se pak už o vše postará. 

3) Horká nebo studená voda?
Pokud si nepřejete, aby vaše džíny bledly, perte je na co nejnižší stupeň v co nejchladnější vodě a vždy na ruby. Pokud byste naopak blednutí chtěli jako kýžený efekt, vyperete je ve vodě horké. 

4) Potřebují dýchat
Džinovině se nelíbí být utiskována, potřebuje dýchat. A tak se raději vyhněte příliš pečlivému skládání džínových věci a vtěsnávání je do poliček. 

5) Příliš těsné?
Stává se, že v obchodě se nové kalhoty zdají být jako skvělý kup, doma ale zjistíme, že jsou příliš těsné na bocích nebo v pase. Nechte je tedy po vyprání schnout volně na vzduchu a povytáhněte je pomocí ramínka. 

Zdroj: stylecaster.com
 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram