Jak správně pečovat o svou pleť v různém věku

Jak správně pečovat o svou pleť v různém věku

V každém věku má naše pleť odlišené požadavky a když je nebudeme dodržovat, tak se nám to brzy vymstí. Je potřeba myslet na správnou péči v každém věku. Jak o svou pleť pečujete vy?

Kůže je ten největší orgán lidského těla. Je důležité dodržovat hlavně pravidlo svaté trojice, tedy čistit pleť, hydratovat ráno i večer a chránit před sluncem. Co pleti určitě neprospívá? Mačkání pupínků, špinavý mobil u ucha, časté změny kosmetických produktů a spánek s make-upem.

Puberta útočí

První těžké období přichází v pubertě. To se nám pleť tak trochu mastí a je potřeba ji začít věnovat značnou péči. Někteří trpí silným akné, jiní zase mastnou nebo suchou pletí. Každá pleť je jiná a je nutné zjistit, co ta naše potřebuje. Používání vhodných kosmetických produktů určitě pomůže.

Krok dospělosti

Kolem 25. roku končí hormonální změny a pleť se uklidňuje. Ovlivňuje ji především životní styl, zdravá strava a objevují se první drobné známky jemných linek. Kolagen a pružnost začínají klesat přibližně o 1 % za rok. Je potřeba začít pleť vyživovat, dokud to jde. Sáhněte po kvalitních krémech i make-upech.

Co dodržovat

Po 30. roku se začínají metabolické procesy buněk zpomalovat a objevují se už drobné vrásky. Skvělým pomocníkem je kyselina hyaluronová, která zpomaluje stárnutí pleti. Přichází důležité období pro kvalitní výživu pleti. Můžete používat oleje, krémy pod oči nebo zázračná séra. Nezapomínejte na kvalitní spánek, sport i pestrý jídelníček. Není určitě od věci pravidelně navštěvovat kvalifikované kosmetičky.

Zralost přichází

Ve 40. letech ztrácí pleť elasticitu a vrásky jsou hlubší. Rozšiřují se žilky a dochází k dehydrataci pleti. Je vhodné nasadit anti-ageing péči každý den. V tomto věku jde bohužel i poznat, když se ráno nenamažete krémem. Je dobré používat vyživovací masky, které vám skvěle zvláční pleť.

Pleť po padesátce

Pleť prochází další důležitou fází a tou je menopauza. Tvoří se pigmentové skvrny, více vrásek, pleť se vysušuje a už nikdy nebude taková, jaká bývala. Stárnutí není snadné, ale každý se s tím musí vyrovnat po svém. Pleť po padesátce potřebuje více živin. Starejte se o svou pleť i zdraví, vše máme jen na omezenou dobu.

Zdroj foto: Pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram