Jak stylově uvázat šátek na šest způsobů

Jak stylově uvázat šátek na šest způsobů

Zdá se být malým doplňkem, ve světě módy má ale své silné zastoupení. Hedvábné šátky Ecstatic symbolizují zrození do vědomého života, ženskou energii i jednotlivé zvyky a tradice. Naučte se, jak vázat hedvábný šátek co by nenucenou eleganci.

Módní značka Ecstatic představila již dvě kolekce hedvábných šátků ve spolupráci návrhářky Andrey Vytlačilové a Lilie Khousnoutdinové.

Šátky Ecstatic o rozměru 90x90 cm a 45x45 cm, včetně hedvábného šálu, svým motivem reflektují hodnoty a vizi značky.

Červená barva představuje ženský cyklus a sílu proměny, kterou v sobě každá žena nese. Lilie je květinou životního cyklu, zrození i smrti a čistoty. Šátky ze stoprocentního hedvábí byly vyrobeny v Itálii a České republice za přísných podmínek a standardů.

Druhým vzorem je strom uprostřed, jako symbol zrození do vědomého života, do plodnosti a hojnosti. Granátová jablka symbolizují sexualitu a ženskou energii v její nekonečné proměně.

Ve spolupráci Andrey Vytlačilové a Lilie Khousnoutdinové vznikla i kolekce s názvem #JSEMŽENA pojmenovaná po charitativně-edukativním projektu Jsem žena. Motiv šátku a šály reflektuje archetypy oslav roku, keltských, pohanských i křesťanských zvyků, tradic a ženských symbolik. Šátek je rozdělen na dvanáct zastavení, tedy dvanáct měsíců, dvanáct bohyň, jejichž sílu naši předci oslavovali a my si je v aktualizované formě připomínáme dodnes. Slunovrat, rovnodennost, čarodějnice, Vánoce a další. Pojďme se ale už podívat, jak můžete šátek prakticky využít jako elegantní doplněk.

Lilia Khousnoutdinova, Olga Lounová a Andrea Vytlačiová, foto: Milan Vopálenský  

Šátek jako halenka

S šátky všech velikostí vykouzlíte hned několik možností, jak je vázat a oživit tak svůj outfit. Větší rozměr šátku se ideálně hodí na halenku nebo top, který můžete uvázat za krkem, na zádech i vpředu na zajímavý uzel. Potřebovat k tomu budete velikost 90x90 cm a pak už se vaší představivosti meze nekladou.

Šátek do vlasů

Milujete ozdoby ve vlasech? Pak byste rozhodně měla vyzkoušet i šátek, který můžete vázat jako čelenku s tím, že uzel schováte pod vlasy, nebo ho naopak necháte vyniknout na temeni hlavy v podobě elegantní mašle. Menší šátek vypadá skvěle i zapletený v copánku, kdy ho jednoduše přidáte k jednomu z pramenů a pletete. Nechte konec šátku přesahovat vaše vlasy, má to svůj originální šmrnc.

Ozdobte svůj klobouk krásným šátkem

Právě teď je skvělá sezóna opět i pro klobouky, můžeme je oprášit ze skříně a přidat jim nový vzhled tím, že kolem něj uvážeme šátek. Tento doplněk by rozhodně neměl chybět na vaší dovolené, ať už jedete na Macháč nebo někam k moři.

Nemáte klobouk? Nevadí, šátek vám ho vynahradí

Pokud nejste milovnice klobouků, nebo jste si ten svůj zapomněla doma, perfektně vám pokrývku hlavy zastoupí šátek, kterým můžete prakticky i elegantně chránit hlavu před slunečními paprsky, a ještě u toho vypadat stylově. I v tomto případě můžete nechat vázání vyniknout nebo naopak nenápadně schovat dovnitř šátku.

Ozdobte šátkem svou kabelku

Nejste si jistá, jestli budete šátek potřebovat, ale ráda byste ho měla po ruce? Uvažte si ho za ucho kabelky, bude tam připravený, kdyby přišla jeho chvíle, a navíc takto nadělá spoustu parády.

Šátek do pasu

I v této verzi máme šátek moc rádi. Zapomeňte na chvíli na klasické pásky a uvažte si do pasu krásný barevný šátek. Uvidíte, že nebudete litovat.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram