Jak vybrat dokonalý odstín rtěnky?

Jak vybrat dokonalý odstín rtěnky?

Rtěnka je součástí kosmetické taštičky skoro každé ženy. Tento beauty produkt dokáže zvýraznit celkový look a podtrhnout krásu jakéhokoliv líčení. Často však nevhodný tón rtěnky může zkazit i ten nejsofistikovanější make-up nebo naopak dokonale vybraný odstín může rozzářit i to nejjednodušší líčení.

V tomto článku Vám prozradíme jak vybrat správný odstín rtěnky a zjednodušíme vám hledání toho nejlepšího beauty doplňku?

Vyberte si rtěnky známých značek z široké nabídky v internetovém obchodě Makeup a vaše rty budou vypadat vždy fantasticky, najdete je zde https://makeup.cz/categorys/23444/

Ale nejdříve byste před výběrem té nejlepší rtěnky měli určit svůj barevný typ a obrátit pozornost na hlavní doporučení vizážistů.

Barevná typologie: zjistěte svůj typ

Velkou roli při výběru vhodného odstínu rtěnky hraje barevný typ obličeje. Nejpohodlnější a nejoblíbenější teorie barevných typů rezonuje s ročními obdobími - zima, jaro, léto a podzim. Každý z typů se vyznačuje vlastní paletou odstínů – studených nebo teplých. Barevný typ zima a léto se tradičně připisuje studené paletě a jaro a podzim teplé paletě.

- Jaro. Je považován za nejteplejší ze všech typů vzhledu. Kůže majitelů tohoto barevného typu je světlá, s broskvovým odstínem, často se vyskytují pihy. Odstín očí je modrý, šedozelený, oříškový nebo zlatozelený.

- Léto. Tento typ se vyznačuje světle olivovou nebo mléčně bílou kůží s modrým podtónem. Barva očí může být šedá, světle hnědá, šedomodrá nebo šedozelená a vlasy mohou mít odstíny od světlé po tmavou blond.

- Podzim. Jedná se o sytý barevný typ, který je plný teplých odstínů. Pokožka je tmavá, nažloutlá, s broskvovým nádechem, často se vyskytují pihy. Vlasy mohou být všech odstínů od světle červeného až po bohatý kaštanový.

- Zima. Tento barevný typ je ze všech nejjasnější. Jeho hlavním rysem je kontrast. Dívky „zimního“ typu mají bílou pleť se studeným podtónem, pro kterou nejsou typické pihy ani ruměnec. Vlasy jsou tmavé, dokonce černé, barva očí může být modrá, zelená, hnědá.

Jak si vybrat odstín rtěnky podle typu vzhledu?

Barvu rtěnky pomůže určit právě váš barevný typ. Pokud při pohledu na zápěstí vidíte modré žíly, znamená to, že patříte ke studenému typu, pokud vidíte olivový odstín - k teplému typu. Pokud je při pohledu na žíly obtížné pochopit, jakou mají barvu, pak máte neutrální barevný typ.

Studený odstín pokožky

Světlá pleť: rtěnka v odstínu „soft mocha“ nebo v nude odstínu. Vhodné jsou také jakékoli studené odstíny, které obsahují modrý pigment: karmínový, purpurový, fialový, odstíny švestky a třešně.

Středně světlá barva pleti: nejlepší rtěnky pro tuto barvu pleti mají brusinkový nebo růžový podtón.

Opálená nebo tmavá pleť: všechny odstíny vínové a rubínové.

Teplý odstín pleti

Světlá pleť: odstín kouřové růže nebo světle broskvový, stejně jako červený s oranžovým podtónem.

Střední tón pleti, opálená a tmavá pleť: bronzové odstíny.

Neutrální podtón pleti

Pokud máte neutrální podtón pleti nebo jakoukoliv další barvu pleti můžete používat jak studené tak i teplé odstíny. To jsou ti šťastlivci, kterým se hodí téměř všechno – od červené po modrou rtěnku.

Barva vlasů

Druhým důležitým kritériem je barva vlasů. Pokud máte studené blond vlasy, pak vám budou slušet studené růžové, šeříkový a nude odstíny. Nejlepší rtěnky pro teplé blond vlasy mají korálový, bobulovitý a broskvový podtón. Studeným brunetkám se hodí červené, jasně červené a vínové odstíny. Teplé brunetky mají téměř celou paletu teplých odstínů na výběr: broskvové, hnědé a tak dále. Majitelé červených vlasů by měli věnovat pozornost nude, karamelovým, terakotovým, oranžovým, růžovým a třešňovým odstínům. Pro rusé vlasy jsou vhodné hnědé, broskvové, červené, vínové a béžové odstíny.

Typy finišů, které rtěnka může poskytnout:

- Saténový - lehký lesk, který je vhodný pro jakýkoli vzhled;

- Lesklý - jako by byl lesk nanesen navrch, efekt mokrých rtů navíc rty vizuálně zvětšuje;

- Matný - odstín rtěnky v pouzdře vždy odpovídá tomu, co na rtech uvidíte;

- Saténový - je podobný matnému, ale se sotva znatelnou perletí;

- Průhledný - s malým obsahem pigmentu.

Jak zhodnotit složení rtěnky?

Užitečné přírodní složky: vosk (karnaubský, kandelilový), lanolin, světlicový olej, vitamíny, rostlinné extrakty. Během nošení hydratují a vyživují pokožku rtů. Nežádoucí složky: parafín, minerální oleje, syntetický vosk. Vyvolávají alergie a také ničí zubní sklovinu.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram