Jaké barvy ovládnou podzimní šatník?

Jaké barvy ovládnou podzimní šatník?

Fashion week představující letošní kolekci pro podzim a zimu ukázal mnoho módních stylů, které jsou teď právě in. Od lehkého westernu, přes oblekové vesty a módní bombery, až po flitry. Žádný styl však na přehlídkových molech nevynikl tak, jako hravé barvy, které budou letos převládat nad stylem.

zdroj: unsplash

Letošní podzim bude pestrý a zářivý. Nudu rozhodně neočekávejte. Společným jmenovatelem všech módních přehlídek bylo vzít ty nejlepší letní odstíny a přetavit je do podzimních tónů. Vedle limetky, mandarinky a hořké čokolády oceníte i několik neuvěřitelně elegantních a všestranných odstínů, které se dají nosit nejen do práce, ale dodáte jimi šmrnc i svým street outfitům. 

Tichý oceán

Za posledních deset let se modrá barva stala stálicí módních návrhářů. Jednou to byla blankytně modrá a jindy zas tyrkysová. V letošním roce se trendem přehlídkových mol stal tmavý a prudce elegantní odstín modré, který nejlépe vynikne ve splývavých materiálech, jako je satén. 

Spálený pomeranč

Klasická barva podzimu se z květinových dekorací dostala i do ulic a na přehlídková mola. Zamilujte si tuhle energickou barvu, která představuje vášeň a otevřenost, a hodí se právě pro ty ženy, které rozhodně nechtějí zapadnout v davu. 

zdroj: unsplash

Veri Peri

Každý rok vyhlašuje Institut Pantone barvu roku, která bude symbolizovat nadcházející společenský a kulturní rok. Letos se jí stala fialová barva Veri Peri, inspirovaná květem barvínku. Ta má podle symboliky spojovat stálost modré a vzrušení červené a tím pádem definuje i aktuální podzimní sezónu. 

Pikantní citrusy

Letní osvěžující limetka se na podzim utlumila k citronové až okrové. Ta má připomenout dozvuky letních dnů a chybějící slunce. Jasné a veselé barvičky vás rozzáří, a navíc sluší opravdu všem ženám. 

Fuchsiově růžová

Protijedem minimalistických odstínů se stal svět Barbie, na který je potřeba si pomalu a jistě zvyknout. Už loni ve své podzimní kolekci vypustil Valentino do světa bláznivé růžové tóny, které se staly symbolem letošního léta. Proto rozhodně neváhejte pustit tuhle zářivou barvičku do svého šatníku

zdroj: unsplash

Hořká čokoláda

Někteří návrháři stále čerpají z vlivu devadesátek, proto není divu, že se na přehlídková mola vrátila, některými zbožňovaná a jinými zatracovaná, hnědá v různých podobách

Černočerná

Černá v kombinaci s jinou barvou je stálicí minimalistických stylů, které ocení především konzervativnější povahy. Černá se však letos dostala i k předním módním návrhářům, kteří z ní udělali trend.

zdroj: unsplash

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram