Jakub Polanka představil nové módní prvky – druhou sukni a plastikové detaily!

Jakub Polanka představil nové módní prvky – druhou sukni a plastikové detaily!

Famózní český módní designér Jakub Polanka 

Famózní český módní designér Jakub Polanka představil svoji kolekci pro letošní jaro a léto 2012. Kolekce pracuje s omezeným množstvím barev, zato je však mezi sebou návrhář bravurně kombinuje a doplňuje texturami, jenž přidávají modelům oblečení další rozměr. Přestože Jakub Polanka sám sobě už před několika sezónami postavil laťku hodně vysoko a mnohdy by se mohlo zdát, že již těžko překoná sám sebe - neboli své předchozí povedené kolekce, nebojím se tvrdit, že si tuto sezónu Jakub laťku zvedl ještě více a představil opět dokonalou kolekci oblečení na hranici s uměním. Přesto však nositelnou bez kompromisů v běžném životě.

Polankova kolekce není stylově jiná než předchozí
Stylově se Jakub Polanka dlouhodobě drží svého snadno rozpoznatelného rukopisu. Přesto se však neopakuje a přichází s novými kombinacemi barev, textur a střihů. Přehlídka kolekce pro jaro a léto 2012 začíná bílými modely šatů, u kterých díky jejich skulpturálnosti máte pocit, že jsou jen papírovým modelem, skládankou origami, která se proměnila na šaty. K bílé návrhář postupně přidává prvky v světle zelené barvě toho nejméně intenzivního odstínu, jak to vůbec jde, aby byla ještě odlišitelná od bílé. Kromě odstínu si hraje i s leskem nově přidané barvy. Přidává kapsy a pruh na sukni, pásek na košili až nakonec v pastelové zelené nabídne celou sukni a košili. Návrhář si hraje s detaily, jakým je například košile vyčuhující přes kalhoty šortek, nebo plastikově vzhlížející šátek na hlavě modelky.

Plastikový efekt se neobjevuje jenom na šátku, ale prochází celou kolekcí. Objevuje se na páscích, šátcích kolem krku, na pelerínce a především na botách, kdy díky plastovým návlekům předělal Polanka žluté sandály na podkolenní kozačky. Polanka přechází do své druhé barevné fáze, kdy přidává růžovou a začíná ji kombinovat se žlutou. Je to skutečně vyzývavá kombinace, se kterou se nepotkáváme na každém rohu. Nejdříve je zjemňována bílými prvky, později však bez skrupulí zkombinuje pastelově růžový top a kanárkově žlutou sukni. Čistě pastelově růžové modely Polanka osvěžuje drapérií, připomínající antické róby. Extra dlouhé šaty tahají modelky po zemi a snad jediným nenositelným prvkem celé kolekce je právě nepohodlná délka dlouhých modelů. Úžasným prvkem, který do své kolekce Polanka vnesl, je prvek druhé sukně, který připomíná papírové vystřihovánky.

Také jste si určitě v dětství hráli s papírem, který jste nejdříve seskládali a pak jste do něj zastřihávali. Pokud jste stříhali pouze správně na přeložených místech, rozvinul se před vámi následně nádherně symetricky se opakující obrazec. A takto vypadá i Polankova druhá sukně. Poprvé ji aplikuje na růžové sukni, kterou doplňuje pastelově žlutý top s dlouhými rukávy a prostřiženými rameny. Druhá sukně je bílá jako papír. Se stejným prvkem pak pracuje u černých modelů, které jsem doposud nezmínila. U nich dokonce původní druhá bílá sukně získává podobu šatové sukně. Jak už jsem tedy prozradila, prochází barevně nakonec Polankova kolekce pro jaro a léto 2012 do černé. Modely jsou černé, nebo černo bílé, přičemž bílé je poskrovnu a největší bílý efekt dělá právě na model aplikovaná druhá bílá sukně nebo zmíněná šatová sukně. U černých modelů si Polanka pohrál s prostřihy i průhledností. Zpod průhledné látky rozverně vykouknou nohy i prso. Zajímavý je efekt vertikálních volánů, které Jakub Polanka zvýraznil přidáním bílé. Najdete je na sukni, na topu i na šatech. Volán se objevuje i výraznější jako hybrid mezi minisukýnkou a výrazným páskem.

Polankova spring/summer 2012 kolekce je výborná po výtvarné stránce, je plná unikátních nápadů a pořád neztrácí Polankova ducha. Nelze říct nic jiného, než že jde skutečně o kolekci světového formátu.

 

Zdroj obrázků: Jakubpolanka.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram