Jana Minaříková nás probudí do nové módní sezóny – inspiraci pro svoji kolekci našla v šatníku do postele!

Jana Minaříková nás probudí do nové módní sezóny – inspiraci pro svoji kolekci našla v šatníku do postele!

Jana Minářiková uspěla na letošním Festivalu mladé módy Arcolor

Jaro 2014 s Janou Minaříkovou prožijeme jako ve snu! V rámci módní akce Mercedes Benz Prague Fashion Weekend, uvedla návrhářka Jana Minaříková svou novou kolekci pro sezónu jaro/léto 2014. Ta nese název Ráno stebou, čemuž byla přizpůsobena celá choreografie i scéna přehlídky.

Představení tak začínalo vstáváním jedné zmodelek a jejím oblékáním do saka, na kterém byla nápadná nejen inspirace nočním prádlem, ale také pánskou módou. Tím byla zahájena samotná přehlídka odehrávající se na menším bílém jevišti. Ležérnost, ženskost i netradiční prvky, tak by se dal velice zkráceně shrnout dojem z celé kolekce. Dovolím si tvrdit, že kolekce Ráno s tebou nadchla přítomné dámy i pány, a to svou jemností, elegantními střihy v nezvyklých kombinacích a překvapivými možnostmi některých oděvů, které rozehrávají fantazii samotné ženy tím, že se dají obléknout ozdobnými prvky dopředu i dozadu.

Návrhářka se inspirovala také elementy pánské módy, kterým ale dala nádech skutečné ženskosti. Nejen tím, ale taktéž promyšleným vrstvením materiálů, spojila v kolekci dravé napětí i uklidňující harmonii. Autorka kolekce Jana Minaříková je známá svou pečlivostí při výběru používaných látek a i zde platí, že modely jsou šity zásadně v ČR a výhradně z evropských materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Při oblékání oděvů Jany Minaříkové můžete zapojit vlastní fantazii: nebojte se nosit knoflíky jednou vzadu, podruhé vpředu! Dopřejte si na podzim úspěšné kousky z Janiny „pouštní kolekce“. Podzimní část kolekce 2013 - Poušť, s níž Jana Minaříková zvítězila v soutěži ArFashion Designer 2013, se v těchto dnech uvádí do obchodů. Podzimní modely navazují na úspěšnou jarní část kolekce, kterou dále rozvíjí a doplňují. Do kolekce přináší barvy podzimu, hořčičnou a sytě červenou, střihy Jana rozšiřuje o typický rys svých modelů, rafinované uzly, jež se objevují na červených i šedých šatech.

Výrazným prvkem kolekce je velká večerní toaleta s hedvábnou vlečkou, která je ručně šitá z flitrové látky. Z téhož flitrového materiálu je ušita i společenská halenka. „Letošní kolekci jsem od počátku připravovala jako celoroční. V podzimní části se samozřejmě objevují modely, materiály i střihy, které odpovídají podzimu a zimě, ale základní myšlenka, tedy soustředění se na opravdu klíčové věci, je pro celý tento rok stejná,“ říká Jana Minaříková. Typické Janino zaujetí pro kvalitní materiály, promyšlené detaily a pečlivé zpracování modelů se ukazuje například na koženém saku z jemné teletiny. Pro ochranu proti nadcházejícímu chladnému počasí je možné zvolit buď dynamický krátký kabát se zipy nebo kabát ke kolenům s klasickou siluetou X, který je ušitý z čisté vlny a podšitý cuprem. Kolekci doplňuje také kožešinový nákrčník unikátního střihu a dva šátky.

Jana Minaříková založila svou značku vroce 2009 po svém absolutoriu návrhářství na TU Liberec a půlroční stáži na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Navrhuje atmosférickou prêt-à-porter módu, v lehce působících kolekcích je vše důkladně vyzkoušeno. Její modely přinášejí zákaznicím radost při oblékání a vytvářejí intimní svět osobního luxusu. Oděvy finálně vznikají v Čechách. Každý kus prochází při výrobě i před odesláním zákaznicím důslednou kontrolou.

 

Zdroj obrazků: Archív Jana Minaříková

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram