Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Jaro je tady, tak se jdeme opřít do pořádného třídění šatníku. Nevíte jak na to? Tady je snadný návod pro vše, co potřebujete znát.

Jak začít

Na třídění oblečení potřebujete čas, takové věci se opravdu nestihnou za hodinu. Je třeba si také uvědomit, jaký je váš osobitý styl a co vám nejvíce sluší. Za ty roky se mnohé může změnit a už se například ve vysokých jehlách nemusíte cítit dobře.

Co následuje

Jako první vyndejte všechny své kousky ze skříně, tak jak nám radí Marie Kondo. Uvidíte vše pěkně pohromadě. Kolik a čeho vlastníte, v jakém stavu se oblečení nachází, a to nejdůležitější, zdali vám stále přináší radost. Vezměte každý kousek do ruky a zeptejte se sama sebe, jestli jej ještě budete nosit. Sedí mi tyhle džíny? Mám ráda tento svetr? Dělá mi tato kabelka radost? Pokud je vaše odpověď záporná, pak nemilosrdně věci vyřaďte.

Pomocná ruka

Takto pokračujte s každým kouskem oblečení, kabelek, ale i bot. Pokud se na to necítíte, tak si na pomoc přizvěte kamarádky, které vám rády pomůžou. Dejte si sklenku vína, vyměňte si nějaké kousky a uspořádejte vlastní domácí přehlídku. Buďte k sobě upřímné a zhodnoťte, co komu sluší, a co naopak ne. Většina lidí má skutečný emociální vztah ke svému oblečení a není se čemu divit, když jsou to například kousky za těžce vydělané peníze.

Co s vyřazenými kusy

Pokud máte vše rozděleno, pak oblečení darujte přátelům nebo na charitu. To, že se nehodí vám, ještě neznamená, že jiného nepotěší. Právě naopak! Udělejte dobrý skutek nejen pro váš lepší pocit. Jakmile máte prostor a přehled, tak naskládejte vytříděné oblečení, boty a kabelky zpět do skříně. Nově přeskládaná skříň vám hned zlepší náladu a zalahodí oku i duši. Co vy na to?

Zdroj foto: Pixbay.com, Pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram