Jarní doplňky Louis Vuitton v ničem nezaostávají za fascinujícími jarními modely oblečení kolekce!

Jarní doplňky Louis Vuitton v ničem nezaostávají za fascinujícími jarními modely oblečení kolekce!

„Chtěli jsme udělat něco roztomilého, něžného a plného lásky.

„Chtěli jsme udělat něco roztomilého, něžného a plného lásky, vkrásných barvách a plného světla, lehkého a zářivého, poloprůhledného. Chtěli jsme dát definici tělu pomocí tvarů, ale aby vše bylo vzdušné a měkké,“ řekl Marc Jacobs vzákulisí přehlídky kolekce Louis Vuitton pro sezónu jaro/léto 2012. Pojďte se s námi podívat na to, co z touhy Marca Jacobseho, kreativního ředitele značky Louis Vuitton nakonec vzniklo. Představujeme vám dámskou kolekci doplňků značky Louis Vuitton pro jaro a léto 2012.

Kožené zboží kopíruje lehké, vzdušné tvary a zmrzlinové barvy celé kolekce Louis Vuitton pro jaro a léto 2012. Na oblečení je přeci jen znát určitá přísnost fetišem inspirované kolekce podzim/zima, zejména na kabelce Lockit, která se opět dostává do popředí pozornosti, ale tentokrát strochu jiným výsledkem. Jarní kabelky z kolekce Louis Vuitton se honosí tradičními motivy, ale zcela novým lookem! Přehlídku zahájilo defilé právě kabelek Lockit zprůhledného nylonového voile, skrze které byla vidět uvnitř malá peněženka zplátna Monogram.

Pro sezónu jaro/léto 2012 jsou stěžejní tři tvary kabelek: malé společenské psaníčko, klasická Lockit a Lockit vdelším provedení East-West. Všechny jsou zdobené uvnitř i zvenku vzorem Monogram a olemovány bílou kůží pro efekt tón vtónu, který je jedním zhlavních trendů této sezóny. Obdobně sladce ženské téma reprezentují pošetky, které snadno zastanou denní i večerní příležitosti, zjehnětiny vbarvě nebeské modři či skořápkově žluté, na jemných řetízcích. Jasná stříbrná barva nahrazuje zlatý tón u kovových částí kabelek a kožených doplňků. Měkoučká jehnětina je zdobena vzorem Monogram vyšívaným malým křížkovým stehem.

V případě první ze dvou limitovaných edicí jsou na tento motiv ručně aplikované průhledné skleněné korálky. Pro druhou limitovanou edici pošetky byla vybrána světlá, bělená krokodýlí kůže. Všechny pošetky mají malinký zámeček ? je to miniaturní verze tradičního zámku, který se objevuje na zavazadlech Louis Vuittoną již od 19. století a který je jedním znosných detailů této sezónní kolekce. Druhý tvar pošetky na stříbrném řetízku je vprovedení ze dvou typů kůže ? jelenice a jehnětiny ve dvou barvách, pro jedinečně měkký efekt. Barevností zapadají tyto kombinace do krémově pastelové palety kolekce: korálová svodní zelenou, námořnická modrá spudrově růžovou, krémová spistáciovou. Kontrast tvoří vnitřek kabelky a kůže na jezdci zipu, která se dá zamknout do malého zámečku na straně kabelky. Jako další variace na téma průhlednosti a zcela vduchu sladké naivity celé sezónní kolekce se představily kabelky ve tvaru košů, ale vluxusním provedení zlakované teletiny, která je zároveň perforovaná i embosovaná pro trojrozměrný plastický efekt. Pro majitelku, která přece jenom nechce, aby jí „každý viděl do tašky“, je součástí kabelky i odnímatelná látková vložka smotivem Monogram vtonálním provedení.

Kolekce podzim/zima protěžovala hlavně kabelku Lockit, takže hvězdou jara a léta je logicky Speedy, ale tentokrát vměkčí a trochu „oplácanější“ podobě, než ji známe. Speedy se objevuje jako ležérní pošetka sdvěma typy uch a odnímatelným popruhem přes rameno ze sepraného denimu, do něhož je vetkán stříbrnou nití vzor Monogram nebo jako prodloužená verze Speedy North-South změkké teletiny vklasické letní kombinaci námořnické modré s bílou. Speedy se také představuje vinterpretaci ze vzácné krokodýlí kůže patinované do vintage běleného odstínu. Speedy je také první ze dvou kabelek prestižní přísně limitované a číslované kolekce Extraordinaires. Asi však největší pozornost na sebe poutá malá večerní kabelka minaudière, zdobená mozaikou motivu Monogram z12500 kousků vaječné skořápky. Na výrobu tohoto klenotu je potřeba více než 600 hodin pečlivé ruční práce. Jarní boty Louis Vuitton jsou sladké jako zmrzlina a exotické jako aligátor!

Kolekce bot navazuje na něžné a romantické téma: dvoubarevné pastelové pásky, průhledné vsadky, titěrné tkaničky a knoflíky. Všechny tyto detaily jsou zmenšenou verzí těch, které se objevují na oblečení této kolekce. Jemný kontrast představují ostré špičky bot, některé znich opatřené dokonce stříbrným kováním. Klasické plné lodičky, též velegantním tvaru se ostrou špičkou, jsou velmi ženské, což ještě podtrhují zmrzlinově pastelové barvy ušlechtilé teletiny nebo exotika kůže aligátora. I doplňky Louis Vuitton zažijí v jarní sezóně 2012 svoji transformaci! Stejně jako kolekce ready-to-wear se svými přísnými límci zlakované kůže jako detail na nadzemsky nevinné anglické krajce, i doplňky pokračují vtématu transformace ? masky minulé sezóny se mění na diadémové čelenky, u fetiš pout jsou najednou stříbrné náramky smalými rolničkami a zvonečky. Místo fetiše je tu osobní talisman ? peříčko, zvoneček nebo kamínek. I vletošní kolekci doplňků nalezneme výjimečné Extraordinaires: delikátní vyšívaný parasol zorganzy a ten nejluxusnější kousek ? deka znorkové kožešiny se vzorem Monogram. Jakoby sluncem vyšisovaný šál smotivem Monogram zlurexového vlákna navazuje na sepranou patinu kabelek. Krajkový motiv se objevuje jako vzor na lehkých šifonových šátcích.

 

Zdroj obrázků: Louis Vuitton

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram