Jarní kolekce značky Prada je v duchu etiky a extrémních rozdílů

Jarní kolekce značky Prada je v duchu etiky a extrémních rozdílů

Miuccia Prada v jarní kolekci popustila uzdu fantazii a nechala se strhnout vlnou surfování.

V určitém smyslu typická, v jiném netradiční, to je kolekce značky Prada pro jaro 2019. Přehlídka na módním týdnu v Miláně se nesla v duchu několika trendů. Minimalismus a etika tak velkého módního domu byla sice citelná, na druhou stranu se návrhářka uvolnila a modelům dopřála víc než hluboké výstřihy, masivní tkaniny, velké grafické potisky, krajku, šifon i bavlněné tkaničky. 

Prada se potýká v poslední době s pracovní etikou, finančním ohodnocením svých zaměstnanců a celkovou nepohodou ve firmě. „Móda má své vlastní chyby, ale není to jen móda, která je vinná. Všichni jsme vinni. Je správné bojovat, ale potřebujeme trochu času…,“ řekla k situaci Miuccia Prada. „Pokud jde o módní přehlídku, na té mi teď skutečně záleží a ukázala jsem v ní extrémní rozdíl mezi sny a svobodou, fantazií, nahotou a pozorováním sama sebe,“ dodala návrhářka.

Některé modely působí až bláznivě, zatímco jiné dokážou podtrhnout ženskou krásu. Výrazné barvy, krásné potisky, klasické košile i šortky vedle noblesních kabátů. Dva světy, které Prada v kolekci ztvárnila, mají tak málo a přitom tolik společného. „Snažím se to zjednodušit,“ řekla Miuccia o svých modelech. „Snažím se je zjednodušit, protože excentrické kousky dnes nenosí mnoho lidí. A móda potřebuje lidi. Lidi, kteří o ní budou pečovat.“

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram