Jarní kolekce Zuzany Kubíčkové zdůrazňuje ženskost

Jarní kolekce Zuzany Kubíčkové zdůrazňuje ženskost

Jarní kolekce, kterou česká módní návrhářka Zuzana Kubíčková poprvé prezentovala už na loňském Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu, je plná vznešených modelů zvýrazňujících krásu ženského těla.

Inspiraci čerpala tentokrát Zuzana Kubíčková ve skryté síle přírody vítězící nad hmotou: “Zaujal mě moment křehké síly malé rostlinky, která “prorazí” beton tam, kde je pusto a prostředí vypadá nehostinně. Fascinuje mě její vůle žít a přežít a také půvab chvíle, kdy začne růst, sílit a přemůže hmotu. Inspirovaly mě praskliny v betonu, které vytvařejí krásné dekory a tyto motivy jsem nechala převést do abstrakce. Návázala jsem spolupráci s belgickou designérkou Alexií a vše nabralo jasné kontury,” vysvětluje talentovaná návrhářka.

 

S ženskými siluetami, ve kterých krásně vyniknou ladné křivky, dokonale korespondují lehké a splývavé materiály. Ty jsou na léto nejen velmi praktické, ale dají se také dobře vrstvit. Detaily pak vytvářejí šťavnaté barvy od korálově červené a světle růžové přes aqua verde zelenkavou až po tmavě modrou.

 

Nejvýraznějším detailem celé kolekce jsou skleněné korálkové výšivky. Díky nim se modely z hrubě i jemně tkaného hedvábí, stávají neopakovatelnými, jednoduše zapamatovatelnými a spoluvytvářejí tak výjimečný styl Zuzany Kubíčkové.

 

Zdroj obrázků: Zuzana Kubíčková

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram