Jarní novinky v Kvartýr shop & studio

Jarní novinky v Kvartýr shop & studio

Vinohradský obchod Kvartýr tentokrát představuje jak jarní novinky, tak i dvě značky, o jejichž produkty se zdejší sortiment rozšíří. Obchod spolu s jarem také mění svou uměleckou výzdobu. Na  zdech tak bude možné po dobu minimálně tří měsíců vidět obrazy od umělecké fotografky Olivie  Dvořákové.

ADEMI 

Značka ADEMI je od svého založení synonymem pro kvalitní materiály, řemeslné zpracování a  promyšlený design. Tentokrát představuje novinku, která rozšíří stálou kolekci o jarní barvu LILA. V  originálním jarním odstínu si můžete pořídit peněženku, klíčenku nebo oblíbené pouzdro MUFFIN  CASE či kabelku CHOICES.  

Clean, Care & Protect 

Značka ADEMI se také spojila s přírodní kosmetikou ŠUMAVA FORREST. Společně vyvinuli péči a  čistič* v jednom určený primárně na kožené výrobky. Ten vyživuje, impregnuje, ošetřuje a dodává  kůži potřebné látky, které zajistí dlouhodobost a funkčnost a zároveň čistí. Příjemným bonusem  pak je, že vaše kabelka nebo jiný kožený výrobek bude krásně vonět po černém kosatci a pižmu.  *Produkt je ve skleněném obalu s plastovým víčkem, takže po spotřebování můžete kalíšek využít znova a  znova. 

Kromě stále nabídky kožených doplňků přichází značka ADEMI také s podtácky MOLECULES.  Jedná se o vyztužené rovněž kožené* podtácky pod svíčku nebo pod skleničku. Vybírat můžete  ze sady dvou nebo čtyř kusů. Výběr barev v každém setu je vždy jiný. A i když vám dorazí  náhodná skladba barev, nebojte, barvy se k sobě vždy hodí. Na podtácky se využívají zbytky kůže  po výrobě kabelek.  

*Jedná se o pravou italskou kůži Gruppo Mastrotto. Při její výrobě firma omezuje spotřebu vody, pracuje se  surovinami z udržitelných zdrojů a pyšní se certifikáty prokazující své ekologické fungování.  

ANEŽKA JUHOVÁ  

Anežka Juhová je absolventkou Ateliéru K.O.V. na pražské UMPRUM. Kromě drahých kovů se  kterými výhradně pracuje začala nedávno designérka pracovat i s drahými kameny. Na loňském  Designbloku představila svou nejnovější kolekci Taro, se kterou se v letošním roce dostala mezi tři  finalisty Cen Czech Grand Design v kategorii Designér šperku roku. Kolekce volně navazuje na  objekty její diplomové práce a rozšiřuje ji tak o nositelné šperky, opět často doplněny právě o  drahé kameny, jako jsou onyxy, ametysty, safíry, smaragdy nebo rubíny. Anežka o šperku přemýšlí  jako o něčem, co obsahuje tajemství, vzpomínku či osobní význam, který nám pomáhá ukotvit v  měnícím se prostředí a čase to, co ukotvit chceme. 

SKLOVE STUDIO 

Za značkou Sklove stojí Michaela a Tomáš, partneři v osobním i pracovním životě, které kromě jiného pojí i obrovská láska ke sklu a jeho výrobě. Cesta, na které bylo nespočet nápadů je  nakonec zavedla k vytvoření vlastního studia. To si klade za cíl pokračovat v rodinné tradici a  budování jednoho z nejkrásnějších českých řemesel u nás. Výrobky Sklove jsou foukány ve  sklárně s více než stoletou tradicí. Na místní huti dávají zkušení skláři výrobkům tvar i finální  barevnou podobu. Ruční práce je pro produkty Slova stěžejní. Během celého procesu, než se  konkrétní výrobky dostanou k zákazníkům jim péči věnuje minimálně devět lidí.  V Kvartýru je možné najít výrobky z kolekce KARA. 

Art of Kvartýr 

V rámci jarních novinek navazujeme také na náš koncept představující současné umění. Ten má  za cíl podpořit vybrané umělce, kterým poskytujeme možnost umístit jejich díla do našeho  prostoru. Těší nás, že další, kdo přijal pozvání do naší ‘Kvartýr galerie’ je umělecká fotografka  Olivie Dvořáková působící pod pseudonymem IL MAGNIFICO. Její obrazy u nás budou vystaveny tři měsíce. Následně jej vystřídají další díla z řad našich oblíbených umělců. Myslíme si, že kvalitní  obrazy zajímavých českých tvůrců jsou přesně tím, co našemu Kvartýru chybělo!

Olivie Dvořáková tvoří unikátní fotografické fresky na betonovém povrchu. Každá fotografie na  fresce, ať už se jedná o maloformát nebo velkoformát je vždy její autorskou tvorbou a originálem,  který se už nikdy nebude opakovat. Sama našla způsob, jak fotografii aplikovat přímo na beton.  Díky tomu tak pod jejíma rukama vzniká unikátní forma obrazu — moderní fotografická freska.  Díla, která vytváří jsou tak netradičně pevně spojena s prostorem a stávají se jeho věčnou  součástí, jehož hodnota tím nenávratně stoupá.  

Kolekce BIRDS OF MIND 

Tato kolekce je věnována ptactvu jako symbolu transformace, nesmrtelnosti a znovuzrození.  Nápad pro vznik této kolekce Olivie našla v hluboké medici, kde sbírá většinu své inspirace.  Jedná se o vůbec první ‘obraz’, který byla schopná v meditaci vidět. Názvy obrazů pak reflektují  některé meditační procesy a korespondují s dějem, který se v nich odehrává.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram