Jediný tibetský mnich v Praze, výtěžek pro děti ze školy v Tibetu a ještě více na Festivalu ProTibet 2014

Jediný tibetský mnich v Praze, výtěžek pro děti ze školy v Tibetu a ještě více na Festivalu ProTibet 2014

Festival ProTibet 2014 bude patřit všem, kteří se chtějí seznámit s kulturou Tibetu

„Festival ProTibet 2014 bude patřit všem, kteří se chtějí seznámit s kulturou Tibetu a zároveň se chtějí zapojit do pomoci tibetským dětem,“ říká ředitelka festivalu Ing. Jana Neboráková. Program bude probíhat např. v Praze, Brně, Hradci Králové, Plzni, Olomouci, Ostravě a dalších městech. 
 
Tento již 13. ročník je výjimečný zastoupením mnoha zahraničních a známých osobností. Pro diváky bude zajímavé vystoupení tibetského zpěváka Tenzina Tsedupa, který přijede z Indie. Lama Geše Ňima Özer povede přednášky na téma laskavého srdce. PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. představí veřejnosti svou knihu Vyhoštěná smrt. Herečka Bára Hrzánová, velká milovnice Tibetu, zahraje se svým bandem během benefičního koncertu. PhDr. Kateřina Jacques bude přednášet o problematice lidkých práv a demokracie v Tibetu, RNDr. Martin Bursík pak o svých zkušenostech z cesty do této země. Tento rok nabízíme také rozsáhlou projekci filmů současných tibetských tvůrců, jako např. Tiché svaté kameny od Pemy Tsedena, Slova mého dokonalého učitele o moderně smýšlejícím mistrovi Dzongsar Kjence Rinpočhem, Letní pastviny a mnoho dalších. Součástí festivalu budou také putovní výstavy fotografií pod názvem Tibet na křižovatce, které doplňují vzdělávací projekty pro učitele a studenty. 
“Oceňuji práci MOSTu a jsem moc rád, že se mohu svým vystoupením na Festivalu ProTibet podílet,“ vzkazuje tibetský umělec Tenzin Tsedup. 
 
Obecně prospěšná společnost MOST podporuje od roku 2004 vzdělávání a zlepšuje životní podmínky lidí žijících v indických Himálajích a v Tibetu. Pomáhá tisícům dětí, tibetským uprchlíkům, mnichům a mniškám, nomádským rodinám a starým lidem bez rodin. Realizuje projekty na podporu tamních škol a podporuje místní ekonomiku zakládáním chráněných dílen. 
 
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram