Jemné vlasy nejsou jen prokletím

Jemné vlasy nejsou jen prokletím

Patříte také k těm, kteří mají problémy se svými poletujícími vlasy? 

Patříte také k těm, kteří mají problémy se svými poletujícími vlasy? Vyčešte si krásný účes hodný celebrity a během chvilky vypadáte jako byste si dali na hlavu tunu tužidla? Na vině nejste vy a mnohdy ani vlasové přípravky, ale samotné vlasy. Jejich jemnost je tím pravým viníkem.

DALŠÍ RADY JAK NA VLASY

Stává-li se vám běžné, že si vaše vlasy dělají co chtějí, vaší diagnózou jsou jemné vlasy. Jejich problémem je to, že jsou příliš tenké a slabé. Nepleťte si však takové vlasy s mastnými či příliš mastícími se vlasy. Jemné vlasy jsou dědičné, takže to znamená, že s tím nic nezmůže ani ten nejlepší kadeřník pod sluncem. Váš problém je trvalého rázu. Ovšem nezoufejte, protože co vám nenadělila příroda, to si můžete nadělit sami.

Problém jemných vlasů se nedá vyřešit, ale dá se chytrými triky a pomůckami „obejít“. Správná péče a dobrý sestřih je klíčovým řešení, proto aby vaše kadeře byly krásně upravené a vzdušné. Jemným pramenům svědčí tupé střihy po ramena s prostříhanými konečky. Příliš dlouhé vlasy celý objem zbytečně tíží a celkový dojem pak vypadá zplihle, proto neváhejte část svých pramenů shodit a ulehčit jim tak.

DALŠÍ RADY JAK NA VLASY

Dobrým pomocníkem jsou také světlé melíry, které účes opticky zvětší a rozjasní. Používáním nevhodných vlasových přípravků můžete podstatně stav vašich vlasů zhoršit, byť nechtěně. Ideální pro péči o kadeře je používání stylingových přípravků s lehkým složením. Vyhýbat byste se měli kosmetice, která obsahuje alkohol a není určena pro jemné vlasy. Pokud nepoužíváte po umytí vlasů šampónem kondicionér, měli byste svůj zvyk změnit. Kondicionér vám pomůže Vaše prameny lépe rozčesat a nebudete je muset „škubat“ při česání. Pokud se chystáte vyrazit někam do ruchu zábavy nepoužívejte rozhodně silně tužící přípravky. Zvolte jemný přípravek, který naneste od kořínků, aby účes nepůsobil zplihlým dojmem.

Pěnám byste se měli vyhýbat, protože jen s těží odhadnete, co za kouzla či šílenosti dokáže vytvořit aplikované množství. Ideální jsou tužidla v rozprašovačích. Co se týče laků, tak vybírejte jen ty, které se dobře vyčesávají. Pádným důvodem je to, že vám nebudou zatěžovat zbytečně vlasy. Nechtějí-li být ženy otrokem vlastních vlasů, měly by s tím něco udělat. Zkuste odhadnout, co je tím tajemným kouzlem slavných celebrit. Odpověď na tuto otázku znáte všichni - jsou to jejich kadeře. Všimněte si, že ne všechny ženy mají dlouhé kadeřavé lokny. Důvodem jsou stejné problémy, které trápí i Vás. Zatočte proto i s těmito útrapami života a blýskněte se v práci či nejbližším okolí zbrusu novým účesem.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram