Ještě jí nebylo dost - proč je olympijská kolekce do Ria tak strašná?

Ještě jí nebylo dost - proč je olympijská kolekce do Ria tak strašná?

Už jste si možná mysleli, že vlna kritiky na českou olympijskou kolekci přešla. Bohužel ne, protože to nejhorší teprve přijde. Olympijské hry v Riu 2016 totiž teprve začínají. 

A věřte nám, je to velký trapas. Že české olympijské kolekce bývají bláznivé, rádoby hravé a ženou se za originalitou za každou cenu, není nová informace. Bohužel ta letošní zatím na poli trapnosti a ošklivosti asi vládne. Celou kolekci zhotovila (jako již tradičně) značka Apline Pro a nedá se zrovna říci, že to je jediný přešlap, který udělala. Těžko říci, odkud začít. Od nemoderních střihů jak na běžné nošení, tak i pro sportovce a tragického barevného spojení nebo (zřejmě) abstraktních panáčků sportovců nakreslených na oblečení? 


Při pohledu na kolekce jiných zemí, kupříkladu Kuby, která zřejmě přijede v nejmódnějším oblečení od Christiana Louboutina nebo Velké Británie, jejíž kolekci navrhla Stella McCartney, se naše propast ještě prohloubí. Oblečení samotné zlepšuje jediný fakt, a to když si ho oblečou naši sportovci. Protože pokud se podíváte na kolekci samotnou, nevěřila byste, že je pro rok 2016 a ne 2002. Nevíme, kdo značku AlpinePro pověřuje přichystáním olympijských kolekcí, ale možná by to příště chtělo trochu promyslet, zeptat se nějakého českého návrháře a nechat si trochu pomoci a poradit. Nesnažit se vybočovat za každou cenu. Očividně to aplaus nesklízí. A kdyby to náhodou čeští návrháři odmítli, ani bychom se nedivili. Protože těch pár kolekcí zpátky vážně žádné terno nebylo...    


Víme asi jen o jediné možnosti, která by nás od totálního trapasu mohla zachránit... Zlaté medaile. 

alpinepro.cz ; Facebook

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram