Josefina Bakošová ukryla pestrou Afriku do své oblíbené černé!

Josefina Bakošová ukryla pestrou Afriku do své oblíbené černé!

Josefina Bakošová patří rozhodně mezi střídmé návrhářky

Josefina Bakošová, tvořící pod značkou chi-chi, patří rozhodně mezi střídmé návrhářky. Neplýtvá barvami ani vzory a tak, když oznámila, že svoji kolekci postavila na zdobených originálních afrických látkách z Lagosu, trochu mne to překvapilo. Navíc také zmátlo, protože svoji kolekci nazvala protimluvně, Black. 

Josefininu přehlídku v rámci podzimního Designbloku jsem si ujít nenechala a i díky tomu jsem mohla vidět všechny „africké šprýmy“, které do své kolekce Black Josefina zapracovala. Všechny detaily totiž fotky neprozradí!

Komorní přehlídka se konala v ateliéru Josefiny Bakošové, kterým je nádherný obří byt ve třetím patře starého pražského činžovního domu. Josefina jej sdílí se svým manželem a tak je v bytě cítit ruku hned dvou umělecky zaměřených lidí. Jsou to různé drobnosti - od stropu posetého světly připomínajícími letící jeřáby, lustry v podobě drátěných koulí, šatní tyč pověšená jen pomocí uzlů na stahovacích popruzích, až po nádherný starý stůl ze staré truhlářské hoblice. V tomto prostředí pak zaváháte, jestli je koleno od roury ke kamnům trčícím ze zdi designovým prvkem interiéru, nebo jen pozůstatkem po před přehlídkou uklizenými kamny. Oblečení, které mne přivítalo na již zmíněné originálně pověšené šatní tyči rozhodně barvami nehýřilo.

Černé modely střídaly barevně ocelově namodralé kousky, doplněné kovově bílou, lesklou úpravou připomínající starou dobrou kovodžínsovinu. Jen dva z modelů byly celé ušité z africké vzorované látky. Ta se jinak objevovala jen ve stopovém množství, často třeba pouze jako malý našitý proužek místo poutka na rubu sáčka. Právě tyto detaily ze samotné přehlídky objevit nešlo. Každý bylo nutné objevovat bližším zkoumáním jednotlivých kousků Josefininy kolekce. Josefina Bakošová představila ucelenou přehlídku většinou v slíbené black-barvě. Avšak z ní vždy většinou v menší či větší míře vykukovalo Josefinino „africké dobrodružství“. Někdy jako šálový límec sáčka, někdy jako kolekci dotvářející pestře lagoskými látkami vzorovaná kabelka. Střihy Josefiny Bakošové vyniknou až na postavě. Pověšené na věšáku jen dávají tušit skutečný tvar oděvu. A tak když na molo vykročily modelky v kouscích z nové kolekce Black, zatoužila určitě nejedna přítomná dáma radikálně změnit svůj konfekční šatník v něco více designového.

Josefina Bakošová představila kabát s drapériovým límcem, kde africká látka z Lagosu jen decentně vykukovala zpod něj. Na sáčku dala pak Josefina lagoské látce větší prostor a modro vzorovanou látku použila jako výraznější šálový límec. Černá black střídala na modelech tmavě ocelovomodrá. Největší prostor dostaly africké barvy a vzory na kabelkách. Josefina Bakošová černé šaty doplnila a osvěžila psaníčky z pestrých látek. Netradiční byl model, který by se dal nazvat i lehkým-večerním. Tvořily jej háčkované šaty s řídkými oky, doplněné frakovou elegantní vestou v pánském stylu, kterou zdobil výrazný šálový límec z africky vzorované látky. Každé dlouhonové slečně nebo ženě závidím, že si může dovolit poslední na přehlídce představený Josefinin model. Materiál bílého kostýmku připomínal bílou kovodžínsovinu a netradičně střižené kalhoty posadily rozkrok modelky „proklatě nízko“. I tento model zdobil šálový límec a jeho minimalistickou barevnost doplnilo žlutozelené psaníčko z africké láky. Josefina Bakošová předvedla střihově zajímavou kolekci se skvělým nápadem, u kterého se neodcizila své minimalistické filosofii a použila jej jenom decentně - jako „pepř“, aby svoji novou kolekci Black patřičně okořenila. Je příjemné vidět, že kvalitní móda nesměřuje ke konfekci, ale k designu.

 

Zdroj obrázků: Moda.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram