Jsou tu ombré účesy – konečně forma barvení bez odrůstání!

Jsou tu ombré účesy – konečně forma barvení bez odrůstání!

Trend ombré účesů si podmanil celý svět a nyní dobývá i Česko

O ombré vlasech a účesech se mluví a píše úplně všude. Většinou se však jedná o laické postřehy. Jak vnímá ombré skutečný profesionál? Na to jsme se zeptali Moniky Kostecké, majitelky kadeřnictví Hair Art Design. Dle jejích slov je hlavním cílem této barvící techniky vytvořit přirozený efekt hry světla a stínu ve vlasech, jakoby plážově vyšisovaných vlasů karibským sluncem. Taková představa láká nejednu ženu a je zde jistě ještě mnoho dalších důvodů, proč ombré účesy miluje téměř celá zeměkoule.

Ombré účesy jsou praktické!
U ombré se vlasy postupně zesvětlují od dolních partií a až do požadované úrovně. Odpadají starosti s nevábnými odrosty. Nejste si jisté, zda vám budou slušet světlejší vlasy? Nepřejete si invazivní vlasovou změnu? V tom případě jste také horkou kandidátkou na ombré účes.

Chemická laboratoř v koupelně nebo v rukou profesionála?
Kadeřníci trend podporují a plně si uvědomují, proč jej ženy tak bezmezně zbožňují. Od 2012 všechna kadeřnictví v České republice zaznamenala vyšší poptávku po ombré. Důvod je jednoduchý. Ačkoli ombré vypadá na první pohled jednoduše a přirozeně, jeho vytvoření si žádá ruce odborníka, který musí absolvovat speciální školení. Rozdílný efekt mezi domácím a profesionálním barvením je většinou patrný na první pohled. V domácích podmínkách se jen málokteré povede dosáhnout světlem políbených vlasů bez zjevných přechodů.

Pokud se vám to podařilo, blahopřejeme, jste miláčkem štěstěny a ruka osudu vás dovedla ke správnému odbarvovači. Většina experimentátorek ale rozšiřuje už tak početné řady nepovedených ombré, u kterých se přechod zasekne v jedné linii. Sety na barvení, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel, nabádají k experimentování. To se ale většinou nevyplácí. Sady většinou obsahují jeden odbarvovač a stručný návod. U profesionála zjistíte, že si s jedním odbarvovačem rozhodně nevystačíte. Minimálně se na vlasy aplikují dva barvící systémy (tmavší a světlejší), v některých případech i čtyři, nanáší se od kořínků až po konečky. Jedině tak lze dosáhnout skutečně přirozeného efektu. Domácí pokusy zpravidla neodpovídají našim představám a většina žen se následně pustí do neustálého přebarvování, aby tak dosáhla svého snu. Vlasy ničí a ničí, a náklady narůstají. Být trendy něco stojí – profesionální ombré účes také!

I když se prvotní investice do barvícího setu jeví jako extra výhodná (ceny se pohybují okolo 200 Kč), přebarvování náklady dost navýší, nemluvě o následné regenerační péči. Kolik vás bude stát vaše nová image u kadeřníka? Jednotnou cenu nejde stanovit, jedná se o dost individuální záležitost, která převážně závisí na délce a hustotě vlasů. Ceny začínají od 1500 Kč. Krátkovlasé blondýnky utratí nejméně, u hnědovlásek je tento proces finančně náročnější. Cena za ombré u hnědých vlasů pod lopatky se pohybuje okolo 3000 Kč. Uvedené částky možná řadu žen odradí, na druhou stranu kvalitní ombré účes může vydržet až rok, upozorňuje kadeřnice. Sečtěte veškeré částky, které investujete do pravidelného barvení a experimentování a možná si uvědomíte, že se kvalitní ombré skutečně vyplatí.

 

Zdroj obrázků: Fotolia.com, Imagebeautygeek.com, Oodombrebadombre.tumblr.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram