Kate Moss a Naomi Campbell v popředí kampaně proti rakovině prsu

Kate Moss a Naomi Campbell v popředí kampaně proti rakovině prsu

U příležitosti 20. výročí kampaně ve Velké Británii byly opět povolány dvě TOP modelky Kate Moss a Naomi Campbell. Začínáme tyto krásky podezírat, že vůbec nestárnou…

Reklamní fotky z rukou fotografa Mario Testino v černo bílém provedení přináší nádherné záběry modelek, které snad nikdy nevyjdou z módy. „Když jsem byl požádán, abych fotografoval Fashion Targets Breast Cancer s Naomi Campbell a Kate Moss u 20. výroční svého založení, nemohl jsem říct ne,“ svěřil se fotograf. Je smutné, že si velká část populace v určitém okamžiku svého života projde rakovinou, a není nic horšího, než vědomí, že žena, kterou máme rádi, má rakovinu prsu. To je důvod, proč je tato kampaň tak důležitá.

„Víme, že když se spojíme dohromady, můžeme dosáhnout velkých věcí. Posledních 20 let je znázorněno na těchto fotografiích. Musíme i nadále držet spolu pro dalších 20 let a dále s cílem zvýšit finanční možnosti na zásadní výzkum rakoviny, který bude nakonec zachraňovat životy,“ pokračoval Testino.

Kampaň podporuje celá řada módních předmětů, které najdete u různých maloobchodů včetně Marks & Spencer, Debenhams, River Island a Topshop. Třicet procent z prodejní ceny jde na již zmíněný výzkum. Velké podpory si získává i u mnoha slavných osobností.

„Je skvělé, že se vracíme k podpoře Fashion Targets Breast Cancer při příležitosti jubilejního roku,“ řekla Kate Moss. „Od svého uvedení na trh v Británii roku 1996, kdy jsem se poprvé objevila na plakátě kampaně, ušla kampaň velkou cestu a pomohla tolika životům financovat zásadní výzkum této ničivé choroby.“

Jeho účinnost v rámci podpory mnoha lidí si chválí i kolegyně Kate Moss, Naomi Campbell: „V roce 1996 jsem nemohla očekávat, že bych na vlastní kůži zažila strhující efekt tohoto onemocnění a jaký má vliv na jednotlivce, rodiny a jejich blízké,“ říká modelka. „Za posledních 20 let spojila kampaň nás všechny – vědce, modely, designéry, matky, fotografy, maloobchodníky – jako pomocnou sílu proti této nemoci. To je dvě desetiletí neuvěřitelné podpory pro nejmodernější výzkum rakoviny prsu, a to je důležité,“ dodala Campbell.

wwd.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram