Kde sehnat ty správné  šaty na léto v nadměrné velikosti?

Kde sehnat ty správné šaty na léto v nadměrné velikosti?

Poradíme vám, kde najít ty nejlepší kousky pro dlouhé slunečné dny na pláži v plus size velikostech, ve kterých prostě zazáříte.

Spousta žen, jejichž velikost je 44 a větší, mají pocit, že kromě bříška je nutno schovávat i nohy. S tímto stigmatem se však návrháři rozhodli bojovat a letošní plus size šaty, které některé módní řetězce nabízejí, podporují ženskost, něžnost a podmanivost.

Musíme si přiznat, že oproti České republice, má svět pořád ještě navrch, co se týká nabídky a zvládnutí propagace módy pro velikosti nad 44. Hlavně Amerika je v tomto průkopník, jelikož poptávka po těchto velikostech tvoří přes 67 % trhu. V roce 2011 vlivem technické digitální revoluce došlo k velkému boomu v oblasti e-prodeje, tedy dnes již běžných e-shopů. Díky tomuto rozmachu došlo k tomu, že největší nabídku větších velikostí najdete právě na internetu. I tam ale můžete narazit na zásadní nedostatek. Zákaznice si často stěžují, že je těžké některé kusy nakoupit, když modelka, která má kousek na sobě, má velikost maximálně 40.

V oblasti e-shopů plus size je rozhodně nejoblíbenějším a nejvíce propracovaným průkopníkem tohoto trendu řetězec H&M. Na jejich stránkách naleznete přímo odkaz na nadměrné velikosti, a pak už si jen zaškrtáváte, který kousek oblečení byste si ráda prohlédla. Co se týká kategorie šatů, tak jako i v jiných obchodech, budou tomuto létu kralovat červené květované vzory. Většinu šatů najdete jak na stránkách H&M, tak i v téměř každé z kamenných prodejen. Bohužel jsme ale navštívili prodejnu v Praze, Plzni, Olomouci a v Prostějově a největší velikost, která byla na prodejnách k dostání byla 44, zatímco v e-shopu jsou ke koupi v některých případech až do velikostí 56.

Dalšími skvělými e-shopy, které nabízí rozsáhlou nabídku módy pro plnoštíhlé, je například ZOOT, Bonprix či méně známý Tamsin a ze zahraničních Ebay nebo Shine, kde najdete opravdu exkluzivní nabídku letních šatů.

Jako ustálené klasiky na českém trhu najdete nadměrné velikosti i v obchodech Zara, C&A a Marks&Spencer. S výběrem letních šatů to však není žádná sláva, na druhou stranu si zákaznice pochvalují vylepšení kvality materiálu v těchto obchodech. Právě v řetězci C&A můžete letos najít rozšířenou nabídku značky Canada s letními šaty v nadměrných velikostech.

Rozhodně letos i pro ženy, které nemají obvody 90-60-90, a věřte, že nás je většina, letos připravili návrháři prostě barevné léto, kdy se nemusíte obávat obléci se do šatů s úzkými ramínky, krátké sukně nebo vzdušné overally. Toto léto prostě nemusíme své nedostatky schovávat pod beztvaré dlouhé šaty z nepohodlného materiálu.

Zara.com; hm.com; zoot.cz;
Shein.com, New Yorker

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram