Nová sezóna, nový street style trendy podle pařížského fashion weeku

Nová sezóna, nový street style trendy podle pařížského fashion weeku

Zatímco největší světoví návrháři odhalili svoje AW24 kolekce na molech v rámci pařížského týdne módy, ulice francouzského hlavního města přitáhly také velkou pozornost.

Foto: thestreetpie  

Od prvků safari módy, až po něžné tóny v pleťových barvách. Kreativní pojetí jednotlivých outfitů návštěvníků PFW bylo stejně tak úchvatné jako samotné modely na jednotlivých přehlídkách. Zalando představuje ty nejžhavější trendy, které tuto sezónu vyjdou z pařížských ulic do světa. 

BOŽSKÁ ENERGIE

Oslava božské ženské energie. Tuto sezónu budeme oslavovat vše ženské a femininní v podobě zavinovacích rób, zlatých detailů, antických střihů a odkazů na královny a bojovnice. Poté, co celebrity na předávání cen Grammy oslnily lesklými róbami evokující bohyně, je tento trend jednoznačným favoritem. 

Foto: thestreetpie  

SAFARI

Safari bundy v přírodních barvách od pískové až po odvážně výrazné jako je třešňově červená. Tento trend propojuje utilitarismus s nenápadným luxusem. Ať už ho zosobňuje přepásaný overal s praktickými kapsami, nebo přírodní a vzdušné róby.  

Foto: thestreetpie  

MODERNÍ KLASIKA

Cesta časem zpátky do časů operních rukavic a korzetových šatů. Baroko volá a celebrity odpověděly s vlastními kreativními stylingy, ve kterých si hrají se střihy a doplňky této ikonické éry. Královský look je prostě zpět a v pařížských ulicích byl nepřehlédnutelný. 

Foto: thestreetpie  

Y2K STÁLE ŽIJE

Nostalgie nultých let je stále na vrcholu a to už druhým rokem. Nabízí pohodlí v baggy kalhotách, nepřehlédnutelnost se svými výraznými šperky a metalickými printy. Tzv. Y2Y looky jsou mezi návrháři stále velmi oblíbené a vše naznačuje tomu, že budou tuto sezónu hodně vidět. 

Foto: thestreetpie  

JEMNÁ CITLIVOST

Odhalená kůže je in! Průhledné látky v barvách vanilkové zmrzliny vlály napříč Paříží v podobě průhledných pánských i dámských nátělníků,  polo triček a košil. Trend si zamilovaly četné celebrity a předpokládá se, že jeho popularita bude růst. 

Foto: thestreetpie  

ROK 2010

Důkazů, že se přes minulé dekády pomalu přehoupáváme i přes rok 2010, bylo v Paříži dostatek. Od zdobných čelenek po potrhané šortky k masivním teniskám. Byla k vidění i lehce kontroverzní silueta tzv. pelpum, top se zvýrazněným pasem a nařasením. Jde o střih, který buď milujete, nebo nenávidíte. I když má v novém podání jemnější nařasení a více subtilní strukturu. 

Foto: thestreetpie  

KANCELÁŘSKÁ ESTETIKA

Byznys jako obvykle - korporátní uniforma je stále velmi populární, ačkoliv se s novou sezónou trochu uvolnila, a to především, co se střihů týče. Oversized saka a volné pruhované kalhoty jsou v čele přehlídek i večírků. Láska k přísné, ale pohodlné kancelářské módě přesahuje prostory korporátních open spaců. 

Foto: thestreetpie  

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram