Klára Nademlýnská Jaro/Léto 2017

Klára Nademlýnská Jaro/Léto 2017

Svou zbrusu novou kolekci Jaro/Léto 2017 nám představila jedna z našich nejlepších módních návrhářek Klára Nademlýnská.

Kolekce Jaro-Léto 2017 Kláry Nademlýnské je inspirovaná bohémským obdobím letních festivalů  - hippie chic.

 

Rozevláté letní šaty z krepové bavlny, batikované jemné úplety na šatech a overalech, krajka ve smetanovém odstínu na halenkách a sukních, jemný bavlněný popelín kombinovaný s krajkovou lemovkou, to vše doplněné retro potiskem maskáč jehličí z 60. - 70. let na bundičkách, sukních a šortkách. Hlavním motivem jsou ručně drhané provázkové aplikace pošité korálky a perličkami, zdobné řasení halenek a šatů pomocí bavlněných šňůrek. Konce provázků a šňůrek jsou zakončené třapečky s korálkovým návlekem, vše volně vlaje a splývá na objemnějších šatech a topech.

 

Maskáčové bundičky a trench mají batikované okraje délek v temně modré barvě, jakoby nasáklé vodou a na zádech ruční výšivku - koláž z hedvábí, bavlnek a flitříků.

 

Materiály – bavlněný krep, bavlněný popelín a chintz, hedvábí, krajka, viskozové úplety, crep de chine, hutné plátno s potiskem, kůže.

Barvy – světlé letní odstíny – bílé, smetanové, zlatavé lakování, světle šedé tóny kamene, dále přírodní odstíny zemitých barev jako khakizelená, potisk jehličí, temná modrá a vodově zelená batika.

Klára Nademlýnská 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram