Kolekce Blažek hýří elegancí i originalitou

Kolekce Blažek hýří elegancí i originalitou

Nová pánská kolekce Blažek byla v neděli, třetím dnu Marcedes Benz Prague Fashion Weeku, prezentována návštěvníkům.

Tradice nezklame

Společnost Blažek, která se na českém trhu řadí mezi špičky v oboru pánské módy, uvedla svou novou jarní a letní kolekci 2019  na pražském týdnu módy Mercedes Benz Prague Fashion Week. Přestože kolekci kralovalo množství obleků především tmavé barvy, nechyběly ani prvky bermudských kraťasů a pánských triček. Letošní kolekce Blažek obsahuje především vzdušné prvky v horních částech. Nechybí zde trika se vzdušnou svrchní vrstvou. Průhledná látka doplňovala také některé modely se saky.

Česká elegance a luxus

Hlavní motto přehlídky byla elegance, střihy sak ostré a barvy spíše tmavé. Celou kolekci také provázela minimalistická linie střihů a detailů, která je právě pro Blažka typická. Dokonalost, přesvědčivost, rozhodnost, volnost, výjimečnost, individualita, sebevědomí, odhodlání - to jsou vlastnosti, kterými se značka prezentuje před svými zákazníky, a těmto heslům zůstává věrná i v této kolekci. Za zmínku stojí také pláště a bundy, kterým Blažek dal nádech spíše do stylu informal. 

B a L

Kolekci, kterou značka představila na pražském týdnu módy provázelo několik společných prvků. Jedním z nich byly například pantofle s písmeny B a L. Dále několik pánských oblekových kalhot bylo doplněno o páskový řetízek. Bavlněné kalhoty také často kopírovaly celosvětový módní trend střihu slim či extra slim. Jedním z dalších průvodních jevů byl také pánský dlouze svěšený přívěšek, který skvěle kontrastoval s modelem, ať už se jednalo o triko či košili se sáčkem. V kolekci překvapivě bylo pouze několik málo pánských vest.

Netradiční košile

Netradiční součástí kolekce byly i košile s velkým véčkovým výstřihem, v pase vypasované a u ramen volné - obě části kontrastně barevně odlišené. Tento zvláštní typ košile dává příležitost krásně vyniknout mužské siluetě. Značka Blažek, která na českém trhu působí od roku 1992, prostě dokazuje, že zde má své čestné místo a její pozice je zasloužená. 

MBPFW, Blazek.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram