Kolekce Leeda x karolinabaumann odráží absolventského ducha i smysl pro detail

Kolekce Leeda x karolinabaumann odráží absolventského ducha i smysl pro detail

Kolekce Leeda x karolinabaumann, která vznikla jako absolventská práce grafické designérky Karolíny Baumann ve spolupráci s Lucií Kutálkovou a značkou LEEDA přináší látky, které odrážejí světlo a hrají hru stínů, vytvářejí své vlastní tvary a abstraktní linie a společně nabádají k symfonii pohybu a barev. 

Karolína Baumann je čerstvá absolventka VOŠ Scholastika, obor grafického designu pod vedením Matěje Činčery. Spolupracovala se studii jako OKOLO a Permanent office. V současné době se věnuje vlastním projektům a pracuje na svém novém kreativním studiu. Za zmínku určitě stojí i její absolventská práce, na které se podílela s českou módní značkou LEEDA. Tato kolekce je navíc nominovaná na Národnou cenu za design SK.

„Moje náhodné setkání s Lucií a následná spolupráce na mnoha různých projektech vyústila nejen ve vztah pracovní, ale i v pevné přátelství. Vždy mě fascinovala její práce a vášeň pro řemeslo. Obdivovala jsem látky, střihy a potisky, se kterými pracuje. Její smysl pro detail a preciznost ve mně vzbudily lásku k látkám a práci s nimi. Když přišla na řadu otázka tématu mé absolventské práce, věděla jsem přesně, za kým jít. Oslovila jsem Lucii se svým nápadem přenést „látku na látku“ a vytvořit tak limitovanou kolekci propojením grafického a módního designu. A tak vznikla kolekce Leeda x karolinabaum,“ říká Karolína Baumann.

 Celý Karolíny koncept s vizuálními prvky od počáteční myšlenky a inspirace vychází ze samotných látek a jejich struktur, pohybu i charakteristik. Původní myšlenkou bylo zachytit pohyb látky, který vytváří jedinečné tvary, linie a barevnosti. Při odrazu světla se objevují stíny a barevné přechody a látka sama vytváří nové variace svého použití. Další pohyb je následně ovlivněn oblékáním modelů, který vyzdvihuje grafické návrhy a přináší tak další pohled na vnímání využití plošné grafiky. Přefocením koláže z látek Karolína zachycovala jejich struktury, pohyb i charakteristiku a převedla je do finálního grafického návrhu. 

„Karolína je všeobecně nadaná, nebojí se výzev, naopak, sama si je vytváří. Na základě náhodného setkání a následné dlouhodobé spolupráce od práce modelky, fotografky i asistentky na projektech a při zkoušení kolekcí vznikla tato limitované edice. Její design tisků i výšivek jsme společně aplikovaly na střihy Leeda, a tím její absolventská práce dostala nový rozměr. Kolekce obsahuje košile z bio bavlny, šaty a roláky z funkčního Thermocoolu i transparentní jednoduché topy a unisex oversize trička. Velmi si vážím výjimečných lidí, které mám možnost potkávat a spolupracovat s nimi a tím Karolína bezesporu je,” dodává designérka Lucie Kutálková.Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram