Kolekce Louis Vuitton Pre-fall 2013 – to je neoaristokratická krása oblečení Louis Vuitton a krajka

Kolekce Louis Vuitton Pre-fall 2013 – to je neoaristokratická krása oblečení Louis Vuitton a krajka

Silueta modelů v kolekci Louis Vuitton Pre-fall 2013 vychází z „lady“ siluety

Hlavní hrdinka kolekce Louis Vuitton Pre-fall 2013 se vyznačuje tichou důstojnou krásou a půvabem mladé Romy Schneider. Tato neo-aristokratická vytříbenost se projevuje ve výběru krajky, která je v kolekci oblečení Louis Vuitton jako jedna ze stěžejních materiálů, avšak daří se jí nestrhávat na sebe veškerou pozornost. Krajka je v kolekci Louis Vuitton Pre-fall 2013 často pouze naznačená ve vzoru vytvářejícím krajkovou iluzi na žakárové nebo tvídové tkanině. Krajka vytváří efekt mantilly nebo malého závoje, který prohlubuje tajemnost nositelky. Sametová obruba, límce z kožešiny norka střižené tak, že připomíná samet, peří a podpatky posázené šedým štrasem, to vše připomíná vytříbený styl dobového oblečení posledních let devatenáctého století, který známe zimpresionistických obrazů v Musée d’Orsay.

Některé kabáty kolekce Louis Vuitton Pre-fall 2013 evokují pánský frak z Caillebottových obrazů a detaily, které používal i sám Louis Vuitton. Autorský styl Marca Jacobse pro značku Louis Vuitton se vyznačuje hravým luxusem, který však vždy bere vážně střih a konstrukci oděvu. Hlavní je decentnost. I decentnost inspirace. Kolekce podzim/zima 2013-2014 si pohrává s protichůdnými, ale navzájem se doplňujícími inspiracemi, New

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – „oversized“ kabáty - tyto kabáty Louis Vuitton, jejichž základní idea je vypůjčená ze stylu devatenáctého století, flirtují s ideou pánského fraku, ale velmi soudobým způsobem, který rozhodně patří do roku 2013. Louis Vuitton nikdy nepřebírá vzory a inspirace doslovně. Klasickým příkladem je neo-aristokratická, prostorně střižená a oboustranná vlněná kápě. Její límec ze střiženého norka připomíná luxusní detaily na oblečení z éry impresionistických malířů. Krajkový vzor je natištěn na saténových šatech Louis Vuitton s jemným nádechem lesku, který vytváří dojem patiny.

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – žakárová krajka. Krajka na žakárovém podkladu v kolekci Louis Vuitton kompletně pokrývá zavinovací kabát Louis Vuitton, který má díky neoprenu velmi oblou siluetu. Duch značky Louis Vuitton snadno spojuje historické inspirace s moderním stylem. Krajka pokračuje v invazi dalších teritorií a zaplňuje látku i vizuální prostor. Ale nebyl by to Marc Jacobs, aby neuměl tvůrčím kontrastem propojit tento tradičně luxusní materiál, krajku, s moderní ležérní, takřka sportovní siluetou (šaty). Svěží, šedesátými lety inspirované minišaty Louis Vuitton vyznávají stejný koncept, univerzální kousek s koženými kapsami na zip a krajkovým vzorem. Černá krajka na červeném podkladu propůjčuje šatům Louis Vuitton z kolekce Pre-fal 2013 zdánlivou jednoduchost s nádechem okázalosti, ale celkový dojem je veskrze moderní. Krajkový reliéf na dyšesovém saténu tvoří perfektní kontrapunkt k strukturovanému vzoru Monogram Louis Vuitton na kabelkách.

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – impresionistické střihy. Zde se krajka objevuje na žakárovém podkladu v kombinaci s černou kůží. Sako i kabát Louis Vuitton prozrazují svým střihem inspiraci pánskými oděvy doby impresionismu, což těmto velmi aktuálním a moderním modelům propůjčuje určitou viktoriánskou askezi.

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – nový smoking. Smokingový žaket Louis Vuitton z otomanu, příčně žebrované látky často využívané v haute couture, je zdoben černým sametovým motýlkem. Dolní díl tvoří krátké kalhoty Louis Vuitton, které v kombinaci se sakem Louis Vuitton dávají obleku překvapivé proporce a siluetu.

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – mini Miss.  Návrat k letům šedesátým představuje krátká sukýnka Louis Vuitton s frakovým kabátem Louis Vuitton. Střih zjemňuje výraznou siluetu písmene A, která byla pro danou dobu typická. Minisukně má na zadním díle náznak vlečky a prozrazuje tak inspiraci elegantními róbami devatenáctého století.

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – mini Lord. Když se pánský střih devatenáctého století potká s předimenzovanou oversized siluetou let osmdesátých, a k tomu se přidá krajka na celý přední díl a plstěná textilie tvoří celý zadní díl, dostáváme se k samé podstatě této mezisezonní kolekce Louis Vuitton podzim/zima 2012-2013 (Louis Vuitton Pre-fall 2013). Moderní způsob, jak interpretovat půvab minulosti bez zbytečné nostalgie. Svěžest a moderního ducha udávají celé siluetě mini-šortky Louis Vuitton. Popelínová košile Louis Vuitton s černým sametovým límcem ukotvuje chlapeckým zjevem tento pestrý koktejl materiálů a krajky.

Louis Vuitton Pre-fall 2013 – námořnický obleček  - malinké tmavomodré flitry na tmavomodrém tvídu a mašlí z černého saténu u krku saka evokují dojem elegantně oblečeného dítěte. Vše, co člověk očekává od luxusu, je zde, jen „dotek“ Marca Jacobse propůjčuje celku nezaměnitelně cool vzhled v oblečení Louis Vuitton.

 

Zdroj obrázků: Louis Vuitton, poskytla Martina Lewis

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram