Konference supermodelek přinesla pozitivní odezvu

Konference supermodelek přinesla pozitivní odezvu

V New Yorku se sešly ty největší hvězdy současného modelingu a debatovaly o svých kariérách.

Konference supermodelek i skutečných žen

Dnešní svět modelingu prošel radikální změnou. Tímto prohlášením se zahájila debata se čtveřicí supermodelek: Ashley Graham Gigi Hadid, Kendall Jenner a Paloma Elsesser v prostorách časopisu Vogue v centru módního dění: New Yorku. Známý časopis pořádá konference na nejrůznější módní i nemódní témata pravidelně, ale toto specifické setkání spolu s Vogue kreativní ředitelkou sekce přehlídek Nicole Phelps, mělo obrovský vliv a dopad na veřejnost. Zvedla se vlna tsunami v podobě ohlasů z řad žen v médiích, které nemohly než souhlasit s prohlášeními krásných topmodelek. Všechny krásky působily velmi přátelsky a veřejnost tak mohla najít lidskost v jinak nadpozemské kráse.

Velikost jako překážka

Jednotlivé supermodelky hovořily o svých kariérách, jak v modelingu začaly, co je trápilo, těšilo a jaké mají zkušenosti celkově. Ashley je modelka s nadměrnou velikostí, i když už roky bojuje za to, aby ženy nemusely mít nálepky podle velikosti oblečení. Mluvila hlavně o stálé problematice hubnutí. Proč by vlastně měly být všechny modelky hubené? V roce 2018 je módním světem akceptováno mít větší velikost, ale i přes vysokou komerčnost plnoštíhlých modelek, se stále najde někdo, kdo modelkám radí a zakazuje jim to. Ashley mluvila o důležitosti prosadit si svou a nedat se, vytrvat a nenechat se ovlivnit. 

Počkat s modelingem

Gigi mluvila o své měnící se váze a jak neustále snáší kritiku veřejnosti a módního světa, protože je moc hubená nebo zase najednou oplácaná. Co málokdo ví, je, že Gigi trpí vzácným onemocněním ovlivňující štítnou žlázu. A podle toho se mění i její váha. Gigi začala modeling ve svých 18 letech a nedoporučovala nikomu začít dříve. Poukazovala na důležitost dokončení školy, zajištění si vzdělání a mentální připravenosti. Její blízká kamarádka Kendall souhlasila. Obě kamarádky se shodly, že není třeba spěchat. 

Soukromí i byznys

Kendall hovořila i o významu zachování si soukromí, rodiny a přátel. Nepropadat světu modelingu až moc, protože sama byla již několikrát osočena, že je workoholička. Obě mladé krásky řekly, že modelky si mezi sebou tvoří přátelství a ne jen nenávist a rivalitu. Gigi potvrdila, že v dnešním modelingu je nutností být přátelská a orientována na byznys. Pouhá krása nestačí. Konexe se tvoří při focení, natáčení, přehlídkách a na večírcích. Modelky musí být chytré a použít svůj talent, krásu, ale především mozek. 

Změna podmínek v práci

Poslední novodobou supermodelkou byla Paloma. Modelka kyprých tvarů, která se zaměřila hlavně na téma změny pracovních podmínek pro ženy. Mluvila o bourání pracovních stereotypů v modelingu vůči větším velikostem, barvě pleti a společenskému postavení. Paloma se vyšvihla mezi špičku přes svou větší velikost a spolu s Ashley vévodí modelingu. Nenechaly se zastrašit negativními komentáři ze všech stran během let práce a dostaly se až na vrchol. Identita každé ženy je odlišná a obě modelky kyprých tvarů mají rozlišné osobnosti. Proto Paloma mluvila o důležitosti zahrnout co nejvíce typů identit do módy, protože jedna nebo dvě supermodelky nedokáží reprezentovat tolik identit. Čím více osobností, typů postavy a pleti v modelingu, tím více žen se dokáže v nich najít. A podle dnešních parametrů ve světovém modelingu je vše na správné cestě. 

vogue.com, pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram