Kostičky a proužky sluší vaší košili i vaší kravatě – naučte se je správně kombinovat!

Kostičky a proužky sluší vaší košili i vaší kravatě – naučte se je správně kombinovat!

Kravaty a košile, fenomén, který z vás může udělat dokonalého muže 

Kravaty a košile se staly součástí mnoha každodenní mužských šatníků, a tak není divu, že se na ně zaměřilo mnoho módních značek i návrhářů. Trendy vkošilích a kravatách se začínají prolínat strendy pro „běžnou městskou“ módu a proto se zde objevil trend kostiček a proužků.

Díky tomuto prolínání se původně stoprocentní usedlá a elegantní záležitost odlehčuje na lehkou a stylovou eleganci. Jediným problémem, který zde může nastat, je vkombinování proužků a kostiček dohromady, jelikož stejně tak, jak toto kombinování může pomoci, tak stejně tak může při špatném používání uškodit. Držte se zpočátku při zemi Pokud jste vkombinování začátečníkem, víte o sobě, že nemáte stoprocentní vkus nebo nemáte doma přítelkyni či manželku, která by vám pomohla, držte se zpočátku raději při straně, abyste si zbytečně spíše neuškodili, než nepomohli.

Jednodušší kombinování je pouze jednoho vzoru s celostní barvou, tedy většinou jednobarevné košile se vzorovanou kravatou. Zde si jen dejte pozor, abyste nedali dohromady materiály, které se vzájemně spíše odpuzují, než doplňují (velmi obtížné je kombinování saténu sdalšími materiály). Je zde ale i rada jiná, pokud nekoukáte úplně tak na co nejlevnější cenu, zajděte do obchodu, kde vám přímo kravatu s košilí nakombinují a nejlépe vám ještě poradí při dalším kombinováním. Pokud zrovna nemáte financí na rozdávání, tak se do těchto obchodů zajděte alespoň podívat a načerpávejte inspiraci, jelikož jinak tento kombinovací um do oka nedostanete. Takže rada pro začátečníky, koukat se, koukat se, koukat se.

Zpočátku jednoduchým vodítkem se pro vás může stát barva, která pomůže určit, které košile a kravaty by k sobě mohly patřit. Platí zde pravidlo, že košile a kravata by měly mít jednu barvu společnou. Většinou je to hlavní barva košile (nebo třeba její proužek), jejíž barva se poté objeví, třeba již menšinově, ve vzoru kravaty. Toto pravidlo vám velmi pomůže při základním výběru. Jako vždy dávejte však pozor při výběru a odstínu barvy, aby se příliš nebily. Pokud se podíváme do součastných kolekcích, tak zjistíme, že barvami, které nám zde převažují, jsou jednoznačně červená, modrá a bílá, které se vzájemně doplňují a kombinují, ale zároveň jsou spojovány také sbarvami dalšími. Těmito dalšími barvami jsou především černá a donedávna muži záviděná růžová.

Nikdy ne rovnoběžně
Není zde však podmínkou, že musíte kombinovat jednobarevnou košili se vzorovanou kravatou a naopak. Pokud jste odvážný a chcete mít něco více než ostatní, dovolte si nakombinovat více vzorů společně. Zde platí jediné pravidlo, a to, že vzory na kravatě a košili by nikdy neměly být rovnoběžné, jelikož by spolu splývaly a nesplnily by ten hlavní požadavek, kterým je na sebe upozornit. Když se už ktomuto kroku odvážíte, nebojte se kombinovat především proužky skostičkami nebo dokonce i spuntíky. Pokud se rozhodnete kombinovat kostičkové vzory, velmi těžce se volí, aby nebyli rovnoběžné, vybírejte tedy různé velikosti vzorů. Pokuste se ale držet podobného stylu, abyste nepůsobili spíše jako klaun než jako seriózní manažer.

Vše přizpůsobte hlavně sám sobě
Pokud vás tato móda zasáhla nebo byste chtěl vyzkoušet, jaké reakce bude mít vaše okolí, když přijdete vněčem novém, tak nyní je ta pravá chvíle. Nikdy však nezapomeňte na to, že každé oblečení vám musí být především pohodlné. Může být sebevíce moderní, ale pokud se vněm nebudete cítit dobře, ani vaše okolí nebude reagovat pozitivně. Vyberte si tedy vzorované kravaty a košile přímo ve vašem stylu. V obchodech jsou v nabídce košile a kravaty ve stylu retro, emo, ryze elegantní, konzervativní či metrosexuální. I tentokrát závisí především na vás.

Zdroj obrázků: Gq.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram