Kouzlo baletu představila značka Chanel v rámci Paris Fashion Weeku 2024

Kouzlo baletu představila značka Chanel v rámci Paris Fashion Weeku 2024

Módní show umělecké ředitelky Virginie Viard našla svou inspiraci v baletu. Módní návrhy z rukou talentované designérky jsou mocné a jednoduché zároveň, a všechny dohromady vypráví jedinečný příběh.

Pro tuto sezónu se návrhářka Viard rozhodla pozvednout symbol knoflíku, co by skromného, ale osvobozujícího kousku v módním průmyslu, který hojně využívala už před 100 lety Gabrielle Chanel jako symbol pohody a volného pohybu pro ženu 20. století. A právě to vedlo návrhářku Viard k tomu, aby vnímala půvab baletu s pružnými těly baletek a složitými prvky, které potřebují zvládnout, zatímco se chtějí cítit pohodlně ve svém oblečení.

Kolekce spojuje prvky mužského stylu s koketním nádechem tak, jak to umí jen Chanel. Aby do show Viard vnesla symbol knoflíku dostatečně zřetelně, pověřila trojici umělců Kendricka Lamara, Dave Free a Mikea Carsona, aby navrhli jeden masivní knoflík double-C zavěšený nad módní ranvejí. Svou práci umělecké trio odvedlo na jedničku. Nešlo však jen o logo značky, ale také o obrazovku, na které se promítal krátký film natočený ke kolekci s názvem The Button. V hlavní roli jsou k vidění francouzská herečka Anna Mouglalis, supermodelka a aktivistka Naomi Campbell a herečka a ambasadorka Chanel Margaret Qualley.

se svolením Chanel 

Qualley zahájila i skutečnou přehlídku v klasickém tvídovém saku, ke kterému oblékla elegantní průhlednou sukni a nařasený límec. Úvodní modely byly celé v křehkém bílém tvídu a vyznačovaly se malířskými doteky barev v kontrastu s jemnými tylovými sukněmi, díky nimž balerína Chanel ožila. Viard prozradila svou inspiraci, kterou našla v Ballets Russes Léona Baksta a Sergeje Diaghileva a jejich živou paletu barev, která se s průběhem přehlídky dostávala i do kolekce, od jemných pastelů po syté růžové, modré a zelené.

Naproti tomu byly k vidění i modely, které návrhářka upravila z pánských baletních bund z vyšívaného tylu, které se ukázaly jako nejpřitažlivější z hlediska nositelnosti a modernosti.

Krajky, peříčka a volánky byly vytříbené s dokonalou jemností a nechyběly ani stovky miniaturních růžových mašlí na jedné ze sukní kolekce.  I neprůhledné punčocháče a mašle do vlasů modelek přinesly určitou eleganci a lehkost celkovému vzhledu. Přehlídku uzavírala oblíbená modelka značky Chanel, Loli Bahia, oblečení v krátkých metalických šatech s vlnícími se tylovými rukávy a masivní vlečkou, lehká jako vzduch a přesto ukotvená ve skutečnosti. Virginia Viard tentokrát ubrala na fantastických modelech, které jsou mnohdy jen stěží nositelné, i když nádherné. Tentokrát mnohem více zastala modely praktičtější z hlediska životnosti i nositelnosti.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram