Kouzlo červené rtěnky

Kouzlo červené rtěnky

Na červenou rtěnku musíte mít dostatečné množství odvahy. Prohlédněte si inspiraci a vyberte si odstín, který vám sedí nejvíce.

Stejně jako se o červeném víně tvrdí, že nás udržuje mladšími, i červená rtěnka má něco do sebe. Její kouzlo tkví v nespočtu odstínech, které nejlépe vypadají právě v zimních měsících. Od těch nejjasnějších po tmavší, každá z nich se hodí k něčemu jinému a ten správný odstín vybírejte s velkou pečlivostí. Zprávy o tom, že před Vánoci a Silvestrem zažívají červené rtěnky největší prodeje, nás utvrzují v tom, že červenou už se ženy nebojí nosit.

Obzvláště oblíbené jsou matné odstíny červených rtěnek. S těmi však opatrně, takové odstíny jsou totiž velmi syté a ne všem typům pleti lichotí. I tady se řiďte pravidlem, že méně je někdy více a ač můžete být odvážná, neprojevujte svou kuráž výběrem té nejsytější barvy.

Pokud nedodržujete žádné pravidlo při aplikaci rtěnky, jedno byste následovat měla. Před každým použitím rtěnky, obzvláště teď v zimě, si rty odrolte od suché kůžičky. Použijte srub, který všechnu tu práci provede jemně za vás. Scruby se prodávají v různých příchutích, dokonce i s vůní čerstvě připraveného popcornu nebo sladké žvýkačky (takové najdete v prodejnách Lush).

Zároveň zapomeňte na balzámy a lesky, červená barva vám ze rtů bude klouzat, když vaše rty budou mastné. Začít musíte načisto. Takové pravidlo platí dvojnásob, pokud hodláte sáhnout po hodně tmavém odstínu. Trik spočívá i v tužkách na rty, které zabraňují rozpití. Vytvoří nepatrný kontrast mezi rtěnkou a odstínem pleti a barvu na rtech zafixují.

Foto: vogue.co.uk, Pinterest

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram