KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Zdroj: se svolením Eriky Bach

O čem vděčnost vypráví

Deník vděčnosti, nástroj pozitivní psychologie, napsala a vydala životní koučka business mentorka a marketing managerka Erika Bach v době covidu se záměrem motivovat co nejvíce lidí v České republice k tomu, aby zaměřili svou pozornost na to, co v životě mají, nikoli na to, co jim schází. A to právě formou psaní deníku vděčnosti. „Vděčnost je zkratkou k lásce, vděčnost je možnost, jak si zmanifestovat to, co si v životě přejeme. Každý má možnost vytvářet si realitu, kterou sám chce,” říká Erika. Když si denně zapisujeme věci, za které jsme v životě vděční, učíme se na svět dívat očima té nejpozitivnější emoce. Vedení deníku vděčnosti nám také pomáhá uspořádat si myšlenky, seřadit priority, zhodnotit naše postoje, zastavit se a na chvíli být jen sám se sebou. Lidé, kteří si deník vděčnosti vedou, jsou pozitivnější, odolnější, zdravější a emočně vyrovnanější. 


Zdroj: se svolením Eriky Bach

Inspirativní osobnosti i charita

Do projektu Erika zapojila osobnosti, které jsou jí v životě velkou inspirací. V deníku na 111 dní tedy můžete najít citáty například od funkčního lékaře Jana Vojáčka, kněžky a politoložky Lilie Khousnoutdinové, hereček Gabriely Filippi či Vlastiny Svátkové nebo od horolezce Petra Maška. 5 % z ceny každého prodaného kusu putuje na Nadaci Kapka naděje. S touto organizací spolupracuje Erika Bach již 2 roky, konkrétně formou finanční podpory projektu Letní kino ve městě Říčany, na jehož organizaci se podílí. 


Zdroj: se svolením Eriky Bach

Nahlédnutí do průběhu křestu

Útulné bistro Crostone uvítalo všechny návštěvníky v šest hodin odpoledne welcome drinkem. Na úvod zahrál na violoncello skladbu od J. S. Bacha Prelludium G dur Petr Nouzovský, jeden z nejlepších evropských violoncellistů. Poté už následoval v uvolněné a přátelské atmosféře samotný křest, kterého se ujala autorka deníku spolu s kmotry Vendulou Pizingerovou, Janem Vojáčkem, Gabrielou Partyšovou a Bárou z Nikolajky.


Zdroj: se svolením Eriky Bach

Celou akci odmoderovala Gabriela Partyšová. Bára z Nikolajky, která se na tvorbě deníku podílela jako kaligrafka, předala během večera Vendule Pizingerové jeden ze svých obrazů s názvem “V náruči”, který bude k zakoupení v listopadové online dražbě, pořádanou Kapkou Naděje. Obrazy Bára maluje pod novým pseudonymem Barbora Sika.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram