Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

foto: se svolením SegraSegra

Ne každý vyrůstal v domácnosti se šicím strojem, ne každý měl šikovnou příbuznou, která by ho naučila co a jak. Potřebujete základní úpravy oděvů trošku osvěžit? Navštivte kurzy šití pro začátečníky, které probíhají v komorní atmosféře maximálně 6 lidí od listopadu v letenské prodejně a dílně SegraSegra. Následovat budou kurzy upcyklace pro pokročilé.

„Oblečení je produkt, který má omezenou životnost. Co nás ale má šanci přežít, je řemeslo, a to můžeme naučit i vás,” zve Eliška Mertová, polovina návrhářského dua a jedna z lektorek kurzů.

Kurz Opravy / Úpravy je rozdělený do tří tříhodinových lekcí, během kterých se naučíte z ručních technik například přišít knoflík, zašít ručně díru skrytým stehem nebo zkrátit ručně délku nohavic či rukávu. Součástí bude i názorná výuka šití na stroji od úplných základů, díky které zjistíte, jak na naražení druků, co je to průchodka a jak se aplikuje, jak zašít díru na džínách, zkrátit nohavice nebo našít záplatu. Poslední lekce bude věnovaná výměně zipu u bundy.

V druhé polovině listopadu budou následovat kurzy upcyklace pro mírně pokročilé, na kterých se dozvíte například, jak vykopírovat střih a najít svou velikost, jak se změřit, jak si střih upravit na míru, jak špendlit, stehovat, jak ušít z košile sukni nebo z džínů batůžek. Kurz povede Marjetka Kürner Kalous, módní designérka, stylistka a výtvarnice filmových a divadelních kostýmů, která má sama s upcyklací bohaté zkušenosti.

„Naučit se opravit, vylepšit nebo přešít oblečení, které nám leží ve skříni, má v dnešní době význam více než jindy. Proto rády poradíme jak na to, abyste svůj šatník mohli využít do posledního dechu,” říká za návrhářské duo SegraSegra Eliška Mertová, která kurzy povede.

Od ledna do března 2023 budou následovat kurzy se zaměřením Punk výšivka, Módní kresba a Jak doladit styling pomocí líčení – techniky a triky.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram