Kůže pro ženu a lesklý oblek pro muže - jarní kolekce Tom Ford 2019

Kůže pro ženu a lesklý oblek pro muže - jarní kolekce Tom Ford 2019

Značka Tom Ford přinesla do jarní módy 2019 něco, co už tady bylo. Starorůžovou a temnější lila. Ženám oblékla kožené bundy, mužům lesklé obleky. 

Lesk kůže i saténu 

Lesk se stal v kolekci Jaro/Léto 2019 pro značku Tom Ford tématem číslo jedna. Pro velkou část dámských svršků byla vybrána vysoce lesklá a pevná kůže s hadím motivem. Objevila se také na korzetovém dílu večerních šatů. Pánové dostali lesklé obleky v nezvyklých odstínech, jakými byla béžová nebo bronzová. Předvedli je v ležérním duchu s rozhalenými košilemi a přehozenými šálami okolo krku. Modelky byly nalíčené v duchu výrazných kočičích očí a vlasy měly schované pod elastickými šátky. 

Vyšší a hezčí

Tom Ford po skončení přehlídky přistoupil k dávání rozhovorů, během kterých vzpomínal na to, proč se vlastně stal návrhářem: "Stal jsem se návrhářem, protože jsem chtěl, aby se muži i ženy cítili hezčí a dodat jim sebevědomí. Chtěl jsem, aby si uvědomili, že oni jsou svými nejlepšími verzemi a chtěl jsem vytvářet oblečení, díky kterému se člověk cítí hubenější, vyšší a krásnější." Při pohledu na necelou padesátku jarních modelů dámských i pánských modelů, můžeme podotknout, že se mu to zřejmě podařilo. Fordovy návrhy rozhodně umějí dodat sebevědomí, ať už to jsou delší semišová saka přes rozvolněné sukně nebo krajkové topy našité na pouzdrové sukně. Žena v jeho návrzích působí sexy, stylově a mladistvě. Muž jako elegán s moderním přístupem. 

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram