Květinová elegance v podání Tory Burch na newyorském týdnu módy

Květinová elegance v podání Tory Burch na newyorském týdnu módy

Podzimní a zimní kolekce newyorské návrhářky Tory Burch byla romantická. Elegantní siluety a květinové motivy dodávaly přehlídce jemnost. Nechybělo ani živé vystoupení. Na začátku show zazpívala americká umělkyně Alice Smith jednu ze svých písní. 

Návrhářka Tory Burch se při vytváření nové kolekce spojila s umělkyní Francescou DiMattio. DiMattio pro show navrhla několik květinových vzorů, které byly natisknuté na oděvech. Některé působily trojrozměrně a na oblečení vypadaly zajímavě. Uprostřed místnosti, kde se show odehrála, byly dokonce nainstalované lehce surrealistické sochy, které DiMattio vytvořila. 

Burch se u některých looků nechala inspirovat Edvardovským obdobím, které bylo ve Spojeném království v letech 1901 až 1910. Nejvíce patrná byla inspirace u bund s ramenními vycpávkami a upnutými kalhotami. Zrovna tento komplet vynesla známá modelka Natalia Vodianova. Ve sbírce nechyběly ani volné šaty, skládané sukně, dlouhé kozačky s květinovými motivy, elegantní kabáty nebo ležérní bundy a svetry. Decentní ale zajímavá kolekce zároveň. 

Fotografie: Vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram