Labrador, border kolie nebo jiné? Jaké psí plemeno se hodí do rodiny?

Labrador, border kolie nebo jiné? Jaké psí plemeno se hodí do rodiny?

Pořízení nového psa je velký závazek. Na svědomí budeme mít jeho život a pohodlí až po dobu více než deseti let. Špatným výběrem plemene si můžeme přidělat mnoho starostí. Naopak správné plemeno hodící se do rodiny se stane nedílnou součástí vašeho života. Jak postupovat při výběru a na co nezapomenout?

Jaká psí plemena existují

Pro správný výběr domácího mazlíčka se nejdříve musíme seznámit se všemi dostupnými možnostmi. Psí plemena jsou velmi pestrá, až se člověku zdá nemožné, že se jedná v podstatě o jeden druh. Od malých jezevčíků až po obrovské vlkodavy má každé z plemen vlastní specifikaci. Liší se nejenom stavbou těla, ale i nároky na péči, potřebou pohybu a předpokládanými povahovými vlastnostmi.

Hodný společník či akční rošťák?

Labrador je ideálním společníkem pro všechny, kteří hledají parťáka s vyrovnanou povahou a přiměřenými pohybovými nároky. Spokojený bude u rodinného domu se zahrádkou. Výhodou tohoto plemene je vysoká míra tolerance a klidné soužití s dětmi a dalšími domácími mazlíčky. Oproti tomu například border kolie vyžaduje hodně pohybu. Má ráda různé aktivity, jako je agility, frisbee, nebo tanec se psem. Jedná se o plemeno velmi inteligentní, vhodné i pro soužití s dalšími zvířaty a všemi členy rodiny.

 

Jak se připravit na nového člena rodiny

Pes by se měl bez nadsázky stát novým členem naší rodiny. Měl by se v naší společnosti cítit dobře a spokojeně. Zajištění dostatečné výživy, kdy hlavní roli budou mít kvalitní krmiva, by mělo být samozřejmé. Dále je nutné pamatovat na případné veterinární ošetření, pravidelnou vakcinaci a péči o celkové zdraví psa. Před pořízením se vyplatí nakoupit i nezbytnosti v podobě vodítka, pelíšku, misky a obojku. Pes je poměrně velkou časovou i finanční investicí, ale vše dokáže i s úroky vrátit zpátky naprostou oddaností a láskou.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram