Legendární běžkyně Edna Kiplagat a Kristiina Mäki ve spolupráci se značkou PUMA

Legendární běžkyně Edna Kiplagat a Kristiina Mäki ve spolupráci se značkou PUMA

Značka PUMA rozšiřuje spolupráce se známými osobnostmi. Jednou ze zásadnějších je i ta s legendární keňskou maratonskou běžkyní Ednou Kiplagat, která se za poslední roky svými sportovními výkony neodmyslitelně zapsala do maratonského závodu.

Díky svému charakteristickému postoji nikdy nevzdávat maratonský závod, se stala oblíbenkyní maratonských běžců. Kiplagat, matka pěti dětí, během své více než dvacetileté kariéry vyhrála významné maratony v New Yorku, Londýně a Bostonu a získala dva tituly mistryně světa. 

Podepsanou smlouvu má značka PUMA nejenom s Ednou Kiplagat, která se 17. dubna zúčastní maratonu v Bostonu, ale česká odnož značky PUMA family se rozrostla o další legendu běžkyni česko-finského původu Kristiinu Mäki.

„V posledních letech nelze mluvit o maratonu, aniž bychom se nezmínili o Edně Kiplagat," řekl Pascal Rolling, vedoucí sportovního marketingu. Byla inspirací pro mnoho mladých běžců a stále má obrovské odhodlání jít za velkými vítězstvími. Je nám ctí, že se stala součástí rodiny PUMA." 

Edna Kiplagat / foto se svolením PUMA 

 

Edna vyhrála bostonský maraton již v roce 2021 a pro rok 2023 si opět stanovila cíl doběhnout do cíle na Copley Square na bednu vítězů. Byla jsem ohromena řadou propracovaných produktů PUMA a jejich úzkou podporou sportovců," řekla Edna Kiplagat. Jsem nadšená, že se mohu ke značce PUMA připojit, a těším se na vzrušující sezónu, která nás čeká."

Olympionička a pětinásobná rekordmanka Kristiina Mäki, matka syna Kaapa, reprezentuje Českou republiku, ale rekordy trhá také ve Finsku. V běhu na krátké trati získala čtyři české rekordy a jeden finský. Rekord zaběhla dokonce i na Olympijských hrách v Tokiu v semifinále trati na 1500 m, kde o 61 setin překonala český rekord z roku 1986.

„Letos máme opravdu neuvěřitelnou sestavu atletů, do které s nadšením vítáme také běžkyni, olympioničku a pětinásobnou rekordmanku Kristiinu Mäki. Atletka česko-finského původu láme rekordy a má také skvěle našlápnuto na letní OH 2024 v Paříži,“ říká Katarzyna Weslawowicz, Head of Marketing pro střední Evropu.

Hlavní fokus Kristiiny je na Olympijské hry v Paříži, kde se na startu postaví v dresu i obuvi PUMA. Tretry i běžecké boty od značky PUMA jsem si vyzkoušela během tréninku i v rámci závodů a musím říct, že tretry mi sedly skvěle. Super je také závodní dres, ve kterém podle názoru okolí vypadám skvěle. Na běžecké boty si ještě trochu zvykám. Baví mě jejich propracovaná technologie a věřím, že mě podpoří v překonávání hranic. Těším se, až v Pumách zaútočím na své rekordy,” říká Kristiina Mäki.

Kristiina Mäky / foto se svolením PUMA

PUMA představila novou řadu produktů s technologií NITRO pro výkonnostní běžce na dlouhé i krátké tratě a od té doby podepsala smlouvy s několika sportovci, jako jsou olympijská medailistka Molly Seidel, Sondre Moen, Moira Stewartová nebo Hendrik Pfeiffer.

Kiplagat i Mäki budou mít během závodů na nohou nejnovější běžeckou obuv PUMA, například model Deviate NITRO Elite 2, který je vyroben z karbonových vláken PWRPLATE, jež zajišťují stabilitu a maximální efektivitu běhu v kombinaci se špičkovým odpružením z pěny PUMA NITRO Elite.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram