Lehkost i drama představil Jakub Polanka v rámci prvního dne MBPFW

Lehkost i drama představil Jakub Polanka v rámci prvního dne MBPFW

Velká očekávání mnohých český návrhář rozhodně naplnil do posledního detailu. Ohromující přehlídka otevřela aktuální Mercedes-Benz Prague Fashion Week a nasadila laťku hodně vysoko.

V pátek večer odstartovala podzimní část největší české a slovenské módní události s výběrem známých stálic v rámci návrhářů i talentovaných nováčků. Na čtyři dny módní přehlídky ovládnou prostory historické budovy Holešovické elektrárny, která jim poskytne dostatečně komfortní prostor, perfektní ozvučení i osvětlení.

Oděvy jsou pro Jakuba Polanku úzce spjaty s tvorbou a hledáním tvarů, struktur a barev způsobem, který koresponduje s podstatou kolekce a jejím pojetím. Proces a cesta tvorby jsou často rozpoznatelné jak v prezentaci oděvu, tak i v položkách samotných. Jakub Polanka často pracuje s kontrasty a některá z jeho opakujících se témat jsou lehkost vs. drama, ženskost vs. maskulinita, brutalita vs. křehkost, logika vs. emoce a mnoho dalších.

Přehlídku doprovázely místy až melancholické tóny, samotná show ale měla přesný řád a propracované modely v odstínech modré, jemné růžové, šedé, vanilkové a černé hlásaly eleganci, vytříbenost, ale zároveň také uvolněnost a styl.

Návrhář nezapomněl ani na jemné líčení modelek, jejich vlasy nechal stylizovat do pevně staženého culíku a všimnout si nelze ani drobných doplňků a detailů, které byly pomyslnou třešničkou na dortu celé módní show.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram