Levné a příjemné vídeňské nakupování.

Levné a příjemné vídeňské nakupování.

Levné a příjemné vídeňské nakupování, prožila tento víkend naše redakce. 

Možná vám připadá Vídeň trochu daleko, ale stálo to zato. Je mnoho důvodů, proč právě toto město.
Především je to pro nás nejbližší velkoměsto, a tak také nabídka všeho zboží je obrovská. A vzhledem k větší kupní síle, než je u nás je i zboží, které znáte z našich nákupů v mnohem větších kolekcích a ve všech velikostech. Mám na mysli třeba nabídku CA nebo HM. Slevy těchto řetězců jsou také výraznější, někdy až neuvěřitelně. Prostě prodají toho víc za regulérní ceny, a tak si to mohou dovolit. Samozřejmě, že to není jediný důvod k výletu.
V okraji města je mnoho gigantických nákupních středisek, jižním například jsou jakoby chodníky s pouličními svítilnami a opravdovými stromy, takže si připadáte jako ve městě. Ovšem stejné zboží najdete i v centru staré Vídně a tomu jsme dali přednost. Vídeňáci jsou pohodáři, nakupování mají jako společenskou událost, a proto staré čtvrtě jsou tomuto stylu uzpůsobeny. Jsou to hlavně dvě ulice, které spojuje Stephansdom a o dvě stanice dále Mariahilferstrasse. Na těchto ulicích najdete módu od HM po Diora.
Centrum Prahy je velmi drahé, tady to úplně neplatí. Kaertnerstrasse začíná u katedrály a končí vídeňskou operou. Jistě byste očekávali ceny ty nejvyšší, ale není to tak. Snad nejvíc nás okouzlily boty, kabelky a klobouky. Na začátku ulice je velký Humanic, kde jsou všechny světové značky v obrovském výběru. Hned kousek dál je další několikapatrový obchod Salamandr. A pak kavárna, v nostalgickém rakouskouherském stylu, pak zase obchod, a zase kavárna, a tak je vytvořena příjemná atmosféra svátečních poklidných nákupů. O kousek dál vpravo v postranní uličce malý obchod Stiefelkoenig, ale to je Něco! A o uličku dál Americký bar od architekta Loose. Další kavárničky, obchodní dům Schefel a vedla konečně ty zmíněné klobouky. Klasické luxusní pánské bekovky, dámské čepice a klobouky pro každou příležitost. Na dostihy i do společnosti, pánské zde koupíme i cylindry a buřinky. Všechny tyto pokrývky hlav se vyznačují krásným tvarem a vlastně sluší každému.

A už jsme u Sachera a opery a teď se blížíme k tomu vysněnému obchodu s kabelkami, který vůbec nechápeme. Jedná se o nejlukrativnější polohu, přímo proti opeře, a přesto zde najdete luxusní kožené zboží z Itálie za nepochopitelné ceny.
Kolekce kabelek se rychle mění podle diktátu módy a nejpozději za dva měsíce jde nová kolekce do výprodeje. I ty z nových kolekcí jsou za přijatelných v průměru sto euro, ale ve slevě již od čtyřiceti. Totožné kabelky jsem viděla v Praze za několik tisíc, myslím, že to byla i stejná značka. Při návštěvě tohoto okouzlujícího města můžete nákupy prokládat i různými kulturními akcemi, kterých tu určitě není pomálu.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram