Levné a přitom kvalitní oblečení z Číny – kde jej koupit?

Levné a přitom kvalitní oblečení z Číny – kde jej koupit?

Při hledání kvalitního oblečení u čínských výrobců je důležité si uvědomit, že existuje důvod, proč je oblečení z Číny tak levné. Může se jednat o použití levnějších materiálů, nekvalitní střih či špatné číslování. To zároveň ovšem neznamená, že každý levný kousek oblečení z Číny je automaticky nekvalitním výrobkem. Koneckonců, i mnoho velkých, světově známých značek vyrábí své oblečení v Číně. 

Jak tedy najít kvalitní a přitom levné oblečení z Číny? Největším pomocníkem ve výběru budou zákaznické recenze a uživatelská hodnocení e-shopů. Nejrůznější recenze na výrobky nejen z Číny poskytuje magazín Hardyn.cz

Jedním z populárních prodejců levného oblečení je Wish, který disponuje skutečně širokou nabídkou sortimentu. Velkou výhodou obchodu Wish je i to, že prodává fake značkové oblečení. Zákazníci tak mohou udělat mnoho parády za málo korun. Na Wishi je důležité dát si pozor na poštovné, které se zde musí zaplatit.

Dalším z e-shopů, který nabízí levné oblečení z Číny, je DealExtreme. Zákazníci jej znají spíše pro prodej elektroniky, příslušenství a různých gadgetů. I milovníci módy zde najdou pěkné kousky, oblečení zde ovšem nemá tolik prostoru, jako ostatní zboží. Výhodou DealExtreme je také skutečnost, že zákazníci mohou získat několik procent zpět z každé objednávky na svůj účet přes cashbackové portály, např. Tipli.cz.

Za zmínku stojí také čínský prodejce Shein. Tento obchod zaměstnává skupinu vlastních designerů, z nichž se každý zaměřuje na jiný specifický módní styl. Díky tomu je nabídka oblečení Shein velice rozmanitá a jednotlivé kousky oblečení překypují originalitou.

Kde nakoupit oblečení z Číny

Jak jsou na tom výše zmíněné e-shopy? Vyplatí se na nich nakoupit levné oblečení z Číny? Wish si v porovnání s DX.com a Shein vede nejlépe. Tisíce zákazníků z celého světa každý den zanechávají pozitivní recenze k právě obdrženému balíčku oblečení z tohoto e-shopu. A to i přesto, že Wish prodává své oblečení velmi levně. 

Dle dostupných recenzí od zákazníků Shein nabízí jak kvalitní kousky, tak i ty, jejichž kvalita není nejlepší. S tím se lze bohužel setkat u téměř každého čínského e-shopu. DealExtreme je na tom mezi výše zmíněnými e-shopy jednoznačně nejhůře. Zákazníci zde nedoporučují nakupovat – mnoho z nich své zboží vůbec nedostalo.

Alternativami těchto e-shopů jsou dva internetoví velikáni, Alibaba a AliExpress. Oba tyto e-shopy nabízí levné oblečení a jsou zároveň velmi dobře hodnoceny svými zákazníky. Na portálu trustpilot.com mají oba obchody hodnocení 4,5 hvězdiček z 5. Jejich nabídka oblečení je opravdu široká 

Dalším prodejcem s dobrými recenzemi je SammyDress. Tento obchod se specializuje přímo na oblečení a módní doplňky. Levné oblečení, poměrně dobrá kvalita a pozitivní hodnocení jej řadí mezi lepší čínské e-shopy. Dobře hodnocený je také e-shop Geekbuying. Oblečení sice není prioritou tohoto obchodu, zákazníci zde ovšem najdou i doplňky a obuv.

Na co si dát pozor při nákupu oblečení z Číny

V případě čínských prodejců nikdy nelze vsadit na jistotu. Zákaznické recenze mohou pomoci k celkovému hodnocení e-shopu, bývají ovšem různorodé. Důležité je vždy kontrolovat recenze a hodnocení jednotlivých artiklů oblečení, které se zákazník chystá koupit.

I přesto, že většina čínských obchodů nabízí dopravu zdarma, se někdy poštovné musí zaplatit. Funguje to zejména na e-shopech, kde své zboží prodává více prodejců a každý si diktuje vlastní podmínky. Na některých e-shopech je také doprava zdarma až od určité částky. 

Další věci, na kterou se vyplatí dát si pozor, je clo a DPH z Číny. Zákazník se sice může těšit z oblečení za dobrou cenu, ovšem výsledná cena zásilky se může kvůli clu a DPH výrazně prodražit. Pokud zákazník nakoupí do 22 €, clo ani DPH se neplatí. Pokud je hodnota zásilky vyšší než 22 €, platí se DPH. Při ceně nad 150 € se platí obojí.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram