Liběna Rochová vytvořila exkluzivní kolekci modelů pro pražský SIMPLE Concept Store

Liběna Rochová vytvořila exkluzivní kolekci modelů pro pražský SIMPLE Concept Store

Oblíbená módní návrhářka Liběna Rochová vytvořila exkluzivní kolekci modelů 

Exkluzivní kolekce pro SIMPLE je určena pro jaro a léto 2012. Nese se v jemné barevnosti světlých šeříků, jejichž něžné odstíny umocňuje použitý materiál. „Pro modely z aktuální kolekce jsem zvolila hedvábný šifon, satén, organzu a velmi jemnou kůži,“ říká její autorka. „ Nadcházející jaro a léto tak rozzáří zajímavé módní kousky jako například šifonové halenky, organtýnové krátké sukně i dlouhé sukně ze saténu, kožená trička, šaty nebo dlouhé letní společenské šaty,“ dodává. Střihové řešení jednotlivých modelů je inspirováno zvolenými látkami a plně respektuje jejich povahu. Liběna Rochová klade důraz na jednoduchost s akcentem aranžovaného detailu.

Pomyslným mottem kolekce je pak heslo „velkorysost ruku v ruce s purismem“. Cit pro tvar, střih, materiál i zpracování lze obdivovat celkem u osmnácti modelů. Všechny jsou k dispozici ve třech velikostech, jež odpovídají konfekčním mírám 36, 38 a 40. Kolekce Liběna Rochová for SIMPLE bude v prodeji od února 2012 exkluzivně v concept storu SIMPLE.

O návrhářce Liběně Rochové
Módní tvůrkyně Liběna Rochová se věnuje oděvnímu designu v plné šíři jeho dnes možného uplatnění. Na české scéně působí úspěšně řadu let a velmi často se prezentuje i za hranicemi (výstavy a přehlídky ve Vídni, Paříži, Lyonu, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angeles, Šanghaji). Její odborné předpoklady a kreativní schopnosti jí umožnily navrhovat divadelní a filmové kostýmy, náročné společenské róby, obuv, šperky, kolekce pro MISS ČR, běžné kolekce prêt-à-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů. Liběna Rochová se zaměřuje na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. Dvakrát do roka prezentuje klientkám ve svém studiu limitované sezónní kolekce „by LR“. Byla několikrát nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii Oděvní designér roku, naposledy za kolekci podzim-zima 2011/2012. Léta spolupracovala s asociací rakouských krajkářů, pro kterou vytvářela inspirativní modely.

Spolupracuje s firmou AJETO, pro kterou vytvořila sérii skleněných šperků. Její díla jsou zastoupena ve sbírce Museé de Tissus VLyonu, v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze a Brně. V roce 1999 založila Studio LR pro konzultační činnost a ateliér na realizaci oděvů na zakázku. V letech 2005 až 2010 uspořádala celkem 74 výstav mladých tvůrců v prostorách galerie Studia LR. Od roku 2009 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

 

Zdroj obrázků: 2media.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram