Lilia Khousnoutdinová představuje svůj nový projekt

Lilia Khousnoutdinová představuje svůj nový projekt

Další projekt, jehož iniciátorkou je Lilia Khousnoutdinová, nese název Jsem žena #jsemevropa. Lilia v něm oslavuje celkem třináct inspirativních žen. Z celého projektu vznikl kalendář, jehož výtěžek bude věnován na charitu.

Po projektu Jsem žena #jsembohyne, který kněžka Lilia Khousnoutdinová, vystudovaná historička z Oxfordu, organizovala minulý rok přichází i letos s dalším velkým projektem. Ten nese název Jsem žena #jsemevropa. Jak samotný název napovídá, Lilia tentokrát zapátrala hlavně v evropské historii. Vybrala pro svůj projekt třináct žen, které pro svou dobu byly výjimečné a mohly by tak inspirovat další ženy.


Foto: Jsem žena

"Když jsem studovala historii, a de facto i poté, co už jsem měla po studiích, jsem se setkávala s tím, že v historii existovaly ženy - malířky, vědkyně, bojovnice, spisovatelky a další, které vykonaly neskutečné věci a přesto jejich jména neznáme. Když jsem se pak seznámila s příběhem Matyldy z Canossy, o které jsem do té doby neslyšela a jejíž činy i ona sama mi přišly fenomenální, rozhodla jsem se projekt posunout dál, tedy do roviny skutečných žen - hrdinek Evropy. Právě těmito ženami se můžeme my ženy moderní doby inspirovat a zároveň prohloubit naše dějepisné vědomosti," říká iniciátorka projektu Lilia.

Z tohoto projektu vznikne kalendář, ve kterém se objeví fotografie významných historických žen, které ztvární známé ženské tváře. Můžete se tak těšit na Patricii Pagáčovou, která bude přestavovat Juliannu Géczy, Olgu Lounovou jako Irenu Sendlerowou nebo Annu Polívkovou, která ztvární Věru Čáslavskou či Marianu Prachařovou jako Sv. Anežku Českou a spoustu dalších.


Foto: Jsem žena

Nafocení kalendáře se ujala skvělá fotografka módních časopisů Ivy Morwen o make-up a vlasový styling se nemohl postarat nikdo jiný, než tolik oblíbená makeup artistka Koki. Celý výtěžek z kalendáře bude opět věnován na charitu. Rozdělí si je mezi sebe nadace Be Charity Barbary Nesvadbové, AutTalk  Kateřiny Sokolové a Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté.


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena


Foto: Jsem žena

foto: Ivy Morwen

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram