Longchamp na Newyorském týdnu módy předvedl modernu inspirovanou sedmdesátými lety

Longchamp na Newyorském týdnu módy předvedl modernu inspirovanou sedmdesátými lety

Podzimní a zimní kolekce návrhářky Sophie Delafontaine pro Longchamp je plná odkazů na sedmdesátá léta. Vše je ale vytvořeno tak, aby kousky mohla nosit každá moderní žena. 

Přehlídku otvírala italská modelka Vittoria Ceretti v černé 'shearling' bundě s kožichovým límcem, bílým rolákem, černou koženou sukní se vzorem, cihlově červenou kabelkou a hnědými semišovými kozačkami. První look ihned ukázal, jaké materiály a barvy dominují nejnovější kolekci Longchamp. Kreativní ředitelka Delafontaine kladla důraz na siluetu přesýpacích hodin, proto využila momentálně trendy široké pásky, kterými téměř u všech modelů zdůraznila pas. 

Sedmdesátá léta byla plná midi sukní, sportovních oděvů, pletených svetrů, umělých kožichů, balonových rukávů i volných tříčtvrtečních kalhot. Tyto kalhoty zažívají veliký návrat, zvláště díky Hedi Slimaneovi, který je předvedl ve své kolekci pro módní dům Celine. Žádný z výše jmenovaných kousků na show Longchamp nechyběl. Přehlídka se konala v pětadvacátém patře newyorského mrakodrapu Hudson Commons. Kromě nádherných modelů tak měli diváci možnost pokochat se i výhledem na New York.

V poslední době se odkazy na sedmdesátá léta stupňují a objevují se u stále většího počtu návrhářů. Proč tomu tak je? Sedmdesátky byly plné politických i ekonomických nepokojů. Na druhou stranu to bylo také období pokroku, protože stále více žen začalo bojovat za nezávislost a rovnost. To je zřejmě důvod, proč se dekádou inspiruje tolik módních designérů. Každý předvádí zcela odlišné uchopení tohoto krušného období.   

Ačkoliv je Delafontaine původem z Paříže, dokázala si rychle zvyknout na pulzující New York a přizpůsobit tomu i své nové kolekce. Její první přehlídka pro Longchamp byla na jaro a léto 2019 a od té doby se posunula o pěkný kus nahoru. Nejnovější show byla odvážná, hravá a moderní zároveň.

Fotografie: Vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram