Louis Vuitton přichází s novinkou – kabelka Speedy Bandoulière 25 Monogram Empreinte je malá, ale překvapivě prostorná!

Louis Vuitton přichází s novinkou – kabelka Speedy Bandoulière 25 Monogram Empreinte je malá, ale překvapivě prostorná!

Cesta, kterou urazila kabelka Louis Vuitton Speedy, není zase tak dlouhá

Od Monogramu k Monogram Empreinte, od plátna po kůži… Cesta, kterou urazila slavná kabelka Louis Vuitton Speedy, není zase tak dlouhá, ale o to zajímavější. Speedy 25 Bandoulière, nejmenší verze modelu Speedy, k němuž nedávno přibyl popruh přes rameno, se nyní nabízí i v kůži Monogram Empreinte. Jedná se o první z ikonických modelů, který byl zpracován v této jemné teletině s raženým vzorem Monogram, symbolem odkazu a řemeslného umu značky Louis Vuitton.

Kabelka Speedy od Louis Vuitton, originální a nezbytný společník do města, se nyní představuje v provedení z kůže Monogram Empreinte v kolekci, která je zároveň klasická i moderní, mladá i svojí elegancí vhodná pro každý věk. Kultovní tvar zůstává, ale Speedy 25 Bandoulière Louis Vuitton se pyšní novými detaily, které jsou typické pro modelovou řadu Monogram Empreinte, zejména výrazné kožené přívěšky na jezdcích zipů a velké měděné nýty. Speedy 25 Bandoulière je vzhledem malá, ale překvapivě prostorná a navíc velmi univerzální, díky praktickému popruhu s nastavitelnou délkou ji lze nosit ležérně přes tělo, elegantně přes rameno, nebo za ucha Toron v ruce nebo na předloktí.

Barevná paleta v řadě Monogram
Empreinte Louis Vuitton, Infini (hluboká tmavá modř), Orient (tmavě oranžová), Aube (tmavě fialová), Aurore (sytě malinová), se s příchodem Speedy 25 Bandoulière rozšiřuje o pátý odstín: Terre (tmavá čokoládová hnědá), která je dalším diskrétním, ale rozpoznatelným odkazem na značku Louis Vuitton. A jmenuje se… I když se to dnes zdá zvláštní, tato jedna z nejslavnějších kabelek Louis Vuitton se nejmenovala vždycky Speedy. Její vznik se datuje to třicátých let. Původně bylo této sestřičce legendární kabely Keepall přisouzeno jméno ‚Express‘ jako pocta nových a rychlejších způsobů přepravy, které v této éře s vehemencí nastupovaly. Pak se nějakou dobu tento model prodával dokonce pod názvem „Vernet“, což je ulice blízko sídla rodiny Louis Vuitton v Paříži. Ale nic se k této kabelce nehodilo tak, jako „Speedy“ a pod tímto jménem ji nyní znají lidé ve všech částech světa.

Ikona pro ikonu
Zejména Speedy 25 Louis Vuitton má velmi zajímavou historii. V roce 1965 požádala Audrey Hepburn, věrná zákaznice značky Louis Vuitton, Henri-Louisse Vuittona, aby pro ní vyrobil na zakázku menší verzi Speedy. A tak se Speedy 25 stala společníkem slavných hvězd i elegantních žen. Cena kabelky je 41000 Kč.

 

Zdroj obrázků: Louis Vuitton, poskytla Martina Lewis

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram